Šok: Angela Merkelová obrací ve věci uprchlíků?

14.12.2015 9:01

Německá kancléřka hodlá dle informací britského deníku The Guardian snížit počet přicházejících uprchlíků do země. Chce tak v předvečer konání kongresu CDU přece jenom vyjít vstříc kritikům své přistěhovalecké politiky „otevřených dveří“.

Šok: Angela Merkelová obrací ve věci uprchlíků?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

Merkelová nicméně odolala tlaku svých spojenců v rámci Křesťanské a demokratické unie (CDU), aby stanovila přesnou hranici pro žadatele o azyl, kterých v letošním roce Německo eviduje 340 000. „Zároveň však musíme vzít v potaz obavy lidí, kteří se obávají o budoucnost Německa. To znamená, že značně snížíme počet přicházejících migrantů,“ prohlásila německá kancléřka včera v televizi ARD a znovu zopakovala, že stanovení horní hranice počtu migrantů nebylo součástí usnesení CDU. Projednávat se v každém případě bude na dvoudenním sjezdu strany, který začíná právě dnes v Karlsruhe.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Kancléřka také dodala, že v rámci strany má její snaha snižovat počet migrantů plnou podporu. V minulých týdnech Merkelová jednala s Tureckem o zesílení opatření namířených proti obchodníkům s lidmi, o zlepšení situace v uprchlických táborech v Turecku, Libanonu a Jordánsku a s ostatními partnery Evropské unie o posílení kontroly vnějších hranic. Straničtí kritici přistěhovalecké politiky Merkelové chtějí zredukovat počet migrantů ještě před volbami ve třech spolkových zemích konaných příští rok v březnu, aby tak zvýšily šance na pokračování současné vládní koalice i po parlamentních volbách v roce 2017.

Jak uvádí britský deník, Merkelová hledá také řešení na úrovni Evropské unie, kde se systém pro přerozdělování uprchlíků nesetkává s úplným pochopením. Kritici zejména poukazují na její srpnové rozhodnutí poskytovat azyl syrským uprchlíkům bez ohledu na to, jestli bylo Německo jejich první zemí v EU, do které vstoupili. Toto rozhodnutí dle jejich názoru urychlilo příliv migrantů do Německa i celé Evropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…