Šok: Britská vláda nemá žádný plán pro Brexit. A je otázka, zda vůbec proběhne

15.11.2016 12:00

Žádný obecný plán pro Brexit nemá britská vláda. A na vyjednávací strategii by se kabinet mohl dohadovat i po dobu dalšího půl roku. Vyplývá to z uniklého interního dokumentu, k němuž se dostal list The Times. Informoval o tom web České televize.

Šok: Britská vláda nemá žádný plán pro Brexit. A je otázka, zda vůbec proběhne
Foto: pixabay.com
Popisek: Londýn
reklama

Londýn pracuje zhruba na pěti stech projektech spojených s Brexitem, a bude proto potřebovat dalších asi 30 tisíc úředníků, aby administrativu zvládl. Píše se to v memorandu pro úřad vlády, k němuž se dostaly Timesy, píše web ČT.

Celý text je ZDE

Interní zpráva ze 7. listopadu s názvem Brexit Update, jejímž autorem je nejmenovaný konzultant, zmiňuje očekávání, že „hlavní průmysloví hráči budou držet vládě u hlavy zbraň“, aby si udrželi pracovní místa a investice. Ministři už prý ujišťovali japonskou automobilku Nissan, že nebude odchodem země z EU trpět, píše dále web veřejnoprávní televize.

Dokument ukazuje, jak „složitý a náročný Brexit bude“, říká korespondent BBC, který měl šanci do memoranda nahlédnout.

Jak dále web uvádí, všechna ministerstva už mají plán, co dělat v případě, že vyjednávání s EU nedopadnou pro Brity dobře a dojde na takzvaný tvrdý Brexit. „I když toto je zapotřebí, zdaleka to není nějaký vládní plán, protože nejsou nastavené priority a chybí vyjednávací strategie,“ varoval konzultant.

V britském kabinetu prý ohledně strategie panuje rozkol – na jedné straně stojí ministr zahraničí Boris Johnson, ministr pro odchod David Davis a ministr pro mezinárodní obchod Liam Fox, na straně druhé pak ministr financí Philip Hammond a ministr pro obchod, energie a průmyslovou strategii Greg Clark, píší Timesy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…