Šok: Kolega Angely Merkelové jede do Moskvy, aby nadával na sankce proti Rusku. A nebude sám

16.03.2017 6:52

Bavorský premiér Horst Seehofer (CSU) vyrazil do Ruska, aby se tam pokusil dojednat zrušení sankcí. Informuje o tom server německého deníku Bild. Bývalý spolupracovník České televize a režisér David Martínek Seehofoverovu snahu okomentoval způsobem sobě vlastním.

Šok: Kolega Angely Merkelové jede do Moskvy, aby nadával na sankce proti Rusku. A nebude sám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

„Nechci žít ve světě, který se neustále potýká se sankcemi,“ prohlásil Seeehofer ještě v Mnichově před odletem do Ruska, kde chce projednávat právě vzájemné sankce mezi EU a Ruskem. Jedním dechem však dodává, že nechce sankce rušit za úplně každou cenu. Chce si nejprve počkat, s jakými návrhy přijde ruská strana.

Požaduje mimo jiné, aby byly plněny minské dohody, které mají řešit rusko-ukrajinskou krizi. Seehofer mezi jiným předpokládá, že bude nastoleno trvalé příměří mezi oběma bojujícími stranami. Nabízí se otázka, zda se to podaří.

Seehofer byl delší dobu osamocen, když volal po debatě o sankcích vůči Rusku a jejich případné úpravě. Teď však o tomtéž mluví i ministr zahraničí Sigmar Gabriel z německé sociální demokracie. Seehofer také zdůrazňuje, že své aktivity v tomto směru konzultoval s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). „Kancléřka se s ním (s ruským prezidentem Vladimirem Putinem) setká v dohledné době,“ prozradil bavorský premiér.

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Hlasování od 16.3.2017)

54%
46%
hlasovalo: 42478 lidí

Celý článek v němčině naleznete zde.

Ke schůzce, která je považována za vyvrcholení cesty, kdy se Seehofer sejde s ruským prezidentem Putinem, dojde ve čtvrtek. Schůzky se zúčastní také bývalý bavorský premiér Edmund Stoiber.

Se Seehoferem letí do Moskvy početná podnikatelská delegace z oblasti průmyslu, zemědělství i z oblasti školství. Západ uvalil sankce na Rusko kvůli obsazení ukrajinského Krymu, ale ekonomicky to poškodilo obě strany. Bavorsko, které udržovalo s Ruskem čilé obchodní vztahy, je sankcemi zvláště poznamenáno.

V době, kdy bude Seehofer na jednáních v Moskvě, bude Merkelová jednat se 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem. Půjde o první schůzku obou státníků.

Ruská cesta vzorem pro Česko?

Režisér David Martínek k tématu sankcí proti Rusku na sociální síti doplnil, že mu současná snaha Západu připadá směšná. „Se směju. Jediný prokazatelný výsledek sankcí je ten, že Rusko přestalo dovážet krámy ze Západu a začali si v klidu vyrábět ve vlastních provozech, fabrikách a po svém,“ začal zostra svůj komentář.

Rusko se díky sankcím více postavilo na vlastní nohy. Spolehlo se na vlastní produkci. Stejnou cestu doporučuje i někdejší spolupracovník České televize.

„Vyrobeno v Česku. Kompletováno v Česku. Konstruováno, designováno, vyvíjeno v Česku.
Chcete tady prodávat svoje krámy? Chcete tady vyrábět? O.k. Pak jedině participací českých lidí a domácích firem na vývoji, konstrukci, designu, montáži, servisu. Jinak nehrozí.
Sbohem montovny. Díky a na neshledanou v Bulharsku,“ doplnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

7:40 „Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Miliony na podporu genderové rovnosti? Co dát ty peníze raději mat…