Šok: Zrušte sankce proti Rusku, usnesl se parlament Francie

28.04.2016 15:01

Francouzský parlament ve čtvrtek přijal nezávazné rozhodnutí zrušit sankce, které proti Rusku zavedla Evropská unie. I přes všechna doporučení socialistické vlády. Proti zrušení sankcí hlasovali pouze Socialisté a Zelení.

Šok: Zrušte sankce proti Rusku, usnesl se parlament Francie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí v Praze se sešli odpůrci sankcí proti Rusku a zastánci Vladimira Putina

Dolní komora francouzského parlamentu dnes odhlasovala nezávazné rozhodnutí o zrušení sankcí proti Rusku. Ty na Rusko uvalila Evropská unie poté, co anektovalo Krym.

Zrušení sankcí podpořili včetně Republikánů bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho i strany středu zprava i zleva. Jediní, kteří byli proti, byli Socialisté a Zelení.

„Sankce jsou naprosto neefektivní cestou, jak vyřešit mezinárodní krizi, a také představují nebezpečí pro francouzské zájmy,“ uvedl Thierry Mariani, konzervativní politik, který návrh předložil.

„Zbytečné a neefektivní sankce vůči Rusku se staly velkým břemenem francouzského zemědělství. Proto apeluji na členy parlamentní většiny, aby projevili zodpovědnost a nezávislost ohledně tohoto problému,“ dodal.

Skepse vůči protiruským sankcím se však postupně šíří celou Evropou. V červenci však může dojít k jejich dalšímu prodloužení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

14:58 Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

REPORTÁŽ V Dubí na Teplicku to v sobotu odpoledne vřelo. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSS…