Šokovalo nás: Pražský zastupitel ČSSD prý "skočil" na každou

21.11.2010 5:31

Bulvární Blesk v pátek odpoledne uveřejnil rozsáhlý materiál o Karlu Březinovi, budoucím prvním náměstkovi primátora hlavního města Prahy. Kromě důvtipné koláže, kde polonahý Březina počítá bankovky, jej autoři nešetřili ani v samotném textu.

Šokovalo nás: Pražský zastupitel ČSSD prý "skočil" na každou

Politická rychlokvaška, sekretářky, pozor, Březina se vrací! Asi tak by se dal stručně shrnout materiál, který deník přinesl a následně umístil také na svou online podobu. Právě tam navíc článek s podtitulem "Sex, prachy a Březina" visel na první pozici, byl tudíž prakticky nepřehlédnutelný. A obsah? I ten byl pro mnohé čtenáře velmi drsný. "Nemusím pana Březinu, protože se mi zdá, že umí kličkovat jako had, ale ani on si nezaslouží, aby se o něm takto psalo, navíc musí autoři vědět, že taky on má rodinu a ta to ponese těžce," uvedl diskutující K. M.

"Jsou jen dvě možnosti, buďto mu to lechtá ego, anebo vzteky rozbije vázu," připustil analytik Břetislav Polách po přečtení několika odstavců popisujících sociálního demokrata Březinu. On samotný přitom na článek vůbec nereagoval. Co si tedy několik stovek tisíc čtenářů mohlo přečíst?


Blesk ho nešetřil (Repro Blesk.cz):


"Bez ohledu na svou pestrou politickou kariéru Březina mnohem více proslul záletník a chlípný kozel, který skočí na všechno," uvádí odstavec zabývající se jeho soukromým životem. A to byl pouze začátek: "Po několikaměsíčním vztahu si narychlo vzal spisovatelku Báru Nesvadbovou. Ale pak už jen hádky a hádky, a to hned po návratu ze svatební cesty. Důvodem byla Březinova nevěra a nemanželské dítě se sekretářkou tehdejšího premiéra Zemana Martinou Jedličkovou," píše Blesk v dalších pasážích.

Podobný styl použili autoři materiálu také u výčtu dosavadních Březinových úspěchů. "Jako ministr příliš práce nepředvedl. Známý záletník, který měl mít ve vládě na starosti mimo jiné rodinné otázky, za více než dva roky svého ministrování předložil pouhý jeden zákon a jednu novelu. Blesk také nezapomněl dodat, že zavražděný podnikatel František Mrázek o něm v telefonech mluvil jako o mladém poskokovi.

Spolu s redakcí stylisticky posoudila celý článek také středoškolská profesorka Věra Potužáková z Brněnského gymnázia. Ta uznala, že novinářský jazyk, který obvykle bývá bez citově zabarvených výrazů, tentokrát zaspal. "Pokud by někdo podobnou práci napsal během vyučovací hodiny, hodnotila bych ji jako úvahu, ne jako fejeton, črtu. Také bych si myslela, že celá práce vznikla s cílem poškodit dotyčného. Na druhé straně musím ale uznat, že krátké věty a výrazná slova dodávají textu šťávu, kterou tolik studentů díky internetu postrádá," vysvětlila profesorka Potužáková.


Osobní profil Karla Březiny na sociální síti Facebook:


Žádné překvapení pro změnu nevidí bývalý generální ředitel Ringieru a mediální expert Tomáš Böhm. "Takový je bulvár, od něhož se navíc nečeká, že bude chválit a tleskat," sdělil redakci.

Samotný Karel Březina k textu v bulvárním Blesku vyjádření nepodal. Jak nám však přiznal jeho blízký spolupracovník: "Určitě to četl, ale jeho to nerozhodí. Navíc se podívejte na jeho Facebook, ať máte o čem psát," upozornil. My jsme se podívali a nestačili se divit. Místo tiskových zpráv a obhajoby koalice ČSSD a ODS, proti níž demonstrovaly stovky lidí v Praze, je osobní stránka Karla Březiny plná odkazů a dosažených úspěchů ve hře FarmVille.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Juncker dostal v debatě „čočku“. „To není fér," protestoval Pospíšil

21:23 Juncker dostal v debatě „čočku“. „To není fér," protestoval Pospíšil

Volby do Evropského parlamentu jsou dveřmi a server TN.cz se rozhodl otevřít politickou arénu, ve kt…