Šokující video z Ameriky zachycuje údajnou reakci ženy na vakcínu od Pfizeru

14.01.2021 10:42

Twitter, Facebook a několik informačních webů přineslo v uplynulých dnech řadu videí se stejným motivem. Reakce lidí na vakcínu. Podle některých by se mělo jednat o tu z dílny společnosti Pfizer. Ve všech se prakticky shodně tvrdí, že nejsilnější reakce se promítají v podobě křečí a přichází několik dnů od aplikace dávky. Nutno dodat, že křeče nezpůsobují žádné trvalé následky a nejde ani o život ohrožující jev.

Šokující video z Ameriky zachycuje údajnou reakci ženy na vakcínu od Pfizeru
Foto: repro FB, tan
Popisek: Krátké video zachycuje ženu s výraznou křečí
reklama

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 14. 1. 2021)

44%
49%
hlasovalo: 14954 lidí
„Toto je video mé kamarádky asi šest dní po očkování proti covidu. Oni ho vlastně dávají lidem bez řádného testování. Modlím se za ni a za všechny, kteří tím procházejí. Rozhodně to nechápu. Před tímhle byla jinak zdravá. Ukažte to svým přátelům a rodině, kteří přemýšlí o tom, že to dostanou," sdělil na svém profilu na Facebooku Blake Williamson ze státu Mississippi.

Jeho příspěvek zaujal několik set oslovených, videa (najdete je zde) sdílelo přibližně 1,5 tisíce dalších.

Mnohem více tyto záznamy rezonovaly na Twitteru. Tam se video, údajně zachycující s vakcínou spojené křeče, doslova přehnalo přes dvě stě tisíc monitorů za necelých jednadvacet hodin. Komentáře v nich jsou spíše informační a pochybovačné. PL si všimly několika francouzsky debatujících skupin. Řešilo se v nich hlavně to, jak je možné, že úmrtí pokračují v daných zemích navzdory očkování.

Americké Národní centrum pro imunizaci a respirační onemocnění, konkrétně oddělení zabývající se virálními nemocemi (National Center for Immunization and Respiratory Diseases), ve své zprávě přineslo několik postřehů, které řadu mýtů okolo vakcíny vyvracejí. Uvedlo rovněž konkrétní případy alergií, s nimiž lze očkovat bezpečně, což patří mezi nejčastější dotazy obyvatel.

Na výše zmíněná videa třesoucích se končetin doposud nereagovalo žádné oficiální místo. PL při hledání zmíněných příznaků a reakcí našly pouze placenou inzerci Světového zdravotnického centra. Stránky, kam jsme se dostali, však posledních čtrnáct dnů nebyly jakkoli aktualizovány.

Téměř dvě stě tisíc lidí již vidělo krátký záznam na Twitteru:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo

7:30 Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo

Poslanecký mandát už Milan Hnilička, účastník teplického mejdanu, složil. Ale má přestat šéfovat Nár…