Šokující zpověď policistů, kteří hlídají hranice na Moravě. Tři měsíce jsme se neměli kde vysrat

18.10.2015 4:41 | Zprávy

ParlamentníListy.cz měly na konci týdne možnost hovořit s policisty, kteří střežili hraniční přechody na jihu Moravy. Konkrétně šlo o Břeclav, Poštornou či Mikulov. Vzhledem k obavám z postihů citovaných příslušníků nebude v některých detailech naše redakce uvádět všechna fakta. Konkrétní případy, které se týkaly ubytování či jiného vybavení, by totiž snadno prozradily jejich identitu.

Šokující zpověď policistů, kteří hlídají hranice na Moravě. Tři měsíce jsme se neměli kde vysrat
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policie vyvádí uprchlíky z rychlíku v Břeclavi do připravených autobusů

„Nejhorší? Že se nebylo několik měsíců kde vysrat,“ uvedl policista s mnohaletou praxí celkem bez přemýšlení na dotaz, jak se mu v poslední době sloužilo na jihu Moravy. „Co to znamená, že se nebylo kde vysrat?“ kontroval na náš dotaz. „To je jednoduchý jako facka, toi-toiky nám přivezli až před pár dny,“ upřesnil. Situaci, která připomíná spíše válečný stav, policisté řešili jednoduchou cestou do lesa. I když ani to není přesný pojem.

„Nebylo to vůbec snadný, protože tam navíc nebylo světlo. Takže v noci jsme mohli být zabití autem, který nás prostě nevidělo. Světla tam přivezli taky až po několika týdnech,“ dodal druhý muž zákona. Oba, stejně jako desítky dalších, v uplynulých týdnech střežili hranici. Směny po dvanácti hodinách dávaly zabrat jak vidno spíše psychicky než fyzicky. „Žrádlo,“ uvedl naštvaně náš zdroj, „tak žrádlo nebylo žádný, všechno jsme si museli kupovat, za svý!“ podotkl tónem, jakým zřejmě čas od času hovoří s nějakým pachatelem. Z vyprávění obou zmíněných příslušníků zákona vyplývá jediné. Zabezpečeno nebylo prakticky nic. Ubytovny, lépe řečeno cimry, na nichž spali, byly často bez tepla, takže proud se přiváděl kabelem skrz otevřené okno, postele připomínaly lágr, jelikož byly kovové, a někteří z policistů proto raději spali na zemi.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…