Šokující zprávy z Itálie. Přes 60 procent uprchlíků uniká z uprchlických táborů a jakékoli kontrole. Jdou nelegálně do dalších evropských zemí

04.06.2015 10:02

Výroky poslance Okamury, které upozornily na situaci uprchlíků v Itálii, vyvolaly mnoho komentářů a velkou vlnu čtenářského zájmu. Pátrali jsme hlouběji a zjistili další alarmující informace. Doslova sto tisíc uprchlíků téměř ihned po svém příchodu do Itálie uniklo z dohledu úřadů, a to jen za rok 2014.

Šokující zprávy z Itálie. Přes 60 procent uprchlíků uniká z uprchlických táborů a jakékoli kontrole. Jdou nelegálně do dalších evropských zemí
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Někteří odcházejí do Německa nebo Švédska, jiní okupují různé neobydlené prostory, bývalé kasárny nebo slumová města nebo se soustředí okolo center žadatelů o azyl. V Itálii, která čelí ekonomické recesi, to způsobuje obrovské problémy.

104 tisíc uprchlíků uniká jakékoli kontrole! Tedy přes 61 procent!

Deník L’Espresso provedl rozsáhlé vlastní šetření, v jehož průběhu porovnal údaje o uprchlících, kteří dorazili do Itálie, a jejich počty zaregistrované v táborech nebo jiných zařízeních na italském území. Výsledek je hrozivý: ze 170 tisíc uprchlíků, kteří v roce 2014 přišli do Itálie, pouze 66 tisíc je registrováno italskými úřady. Závěr: 104 tisíc uprchlíků uniká jakékoli kontrole! Tedy přes 61 procent!

Počty žadatelů o azyl jsou zvláště nízké u některých národností. Tak ze 52 tisíc Syřanů, kteří do Itálie přišli během roku 2014, požádalo o azyl v Itálii pouze 505, ze 43 865 Eritrejců pouze 480, z 8152 Somálců jen 852. „Zbytek? Zmizeli!“, uvádí deník s tím, že počet žadatelů o azyl v Itálii z některých jiných zemí je ovšem podstatně vyšší – v roce 2014 např. požádalo o azyl 10 138 Nigerijců, 9771 Malijců a 8556 Gambijců.

Kam se poděli?

Podle deníku velká část Syřanů, Eritrejců a Somálců odchází do Německa nebo Švédska, aby tam požádali o azyl, mnoho „zmizelých“ uprchlíků však zůstává v Itálii – v Římě jsou jich tři tisíce, žijí na ulicích, pod arkádami na nádraží Termini nebo v opuštěných bytech a kancelářích. Odhaduje se, že dalších pět tisíc je v provinciích Neapol a Caserta, sedmsetpadesát v bývalé olympijské vesnici v Turíně (o tom již Parlamentní listy informovaly). Další spí ve slumech nebo v opuštěných kasárnách, v kartonových přístřešcích nebo kolem kontejnerů u státních center pro žadatele o azyl. Ti, kteří nemají práci ani podporu od italského státu nebo Evropské unie, se živí různě – žebrotou nebo třeba prodejem nasbíraného kovošrotu.

Deník Courrier International, který zprávu italského listu převzal, uvádí, že získat přesná čísla z center pro uprchlíky bylo značně obtížné. Článek a zejména pak video ukazující, jak uprchlíci přelézají ploty a za benevolentního přihlížení italské armády opouštějí tábory, vyvolal v italské společnosti velkou debatu, v níž zejména pravicové strany požadovaly zpřísnění pravidel a lepší kontrolu nad imigranty. Tím spíše, že Itálie prochází ekonomickou recesí a každý den přichází o práci tisíce lidí.  

Zde je video, jak ilegální imigranti prchají z uprchlických táborů a přelézají jejich zdi.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: sap

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

15:02 „Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

Premiéru Fialovi prý prošla další lež, tentokrát k jeho cestě do USA za prezidentem Bidenem. Ve svém…