Soud bude projednávat žalobu exposlance ODS Fuksu, který chce po státu čtyři miliony

23.03.2015 6:22

Soud dnes bude pokračovat v projednávání žaloby exposlance ODS Ivana Fuksy, který žádá čtyřmilionové odškodné za trestní stíhání v kauze údajných "trafik". Fuksa se svým advokátem rovněž jednají o smíru s Ministerstvem spravedlnosti, zatím však bez výsledku. Stejně s úřadem vyjednává exposlanec ODS Marek Šnajdr. Odškodnění žádá i jejich někdejší kolega ze sněmovny Petr Tluchoř.

Soud bude projednávat  žalobu exposlance ODS Fuksu, který chce po státu čtyři miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Fuksa

Žalobami se zabývá Obvodní soud pro Prahu 2. Ve Fuksově případu při předchozím jednání v únoru vyslechl svědky. Například psychiatr a právník popisovali Fuksovy problémy spojené z měsíčním pobytem ve vazbě.

Žalobci trojici exposlanců obvinili v jedné z kauz někdejší šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové. Zákonodárci si údajně nechali slíbit "trafiky" v podobě lukrativních postů ve státní firmě výměnou za to, že se vzdají mandátu a umožní tak podpořit tzv. stabilizační balíček vlády.

Nejvyšší soud v kauze později dospěl k závěru, že exposlanci jsou kvůli poslanecké indemnitě vyňati z pravomoci orgánů činných v trestním řízení, a nelze je trestně stíhat.

Fuksa, Šnajdr a Tluchoř nyní vyjednávají o smíru s Ministerstvem spravedlnosti. V případu údajných trafik jsou obviněni expremiér Petr Nečas (ODS), jeho současná manželka Jana Nečasová a někdejší Fuksův náměstek Roman Boček. Kauzy kolem Nagyové vedly k pádu Nečasovy vlády, Nečas se vzdal i funkce předsedy ODS.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

prezidentský plat

V televizi na CNN jste tvrdil, že nevíte, jak byste s platem naložil. Budiž. Ale šokovalo mě, že váháte, zda z něj dát část na charitu. Nemyslíte, že to by měla být smaozřejmost, když berete tolik, co si mnozí z nás nevydělají ani za rok, a že když mám z čeho, je třeba pomáhat těm, co to potřebují...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…