Soud dnes možná Brnu vrátí pokutu deset milionů, kterou dostalo od Ministerstva obrany

13.11.2013 6:20

Pražský městský soud dnes rozhodne ve sporu o deset milionů korun, který vede město Brno s Ministerstvem obrany. Město částku původně zaplatilo jako smluvní pokutu v souvislosti s tím, že chtělo komerčně využít objekt bývalých kasáren na Kraví hoře. Věří ale, že smlouva s ministerstvem je neplatná a chce proto peníze zpátky.

Soud dnes možná Brnu vrátí pokutu deset milionů, kterou dostalo od Ministerstva obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Město získalo někdejší kasárna bezúplatným převodem od státu v roce 2003. Tehdy se smluvně zavázalo, že následujících deset let bude pozemky využívat pouze nekomerčním způsobem. V opačném případě mělo uhradit pokutu ve výši ceny objektu, tedy 9,7 milionů korun.

Radnice Brno-střed ale poté na pozemcích naplánovala výstavbu polyfunkčního domu Wilson se zhruba 80 byty a četnými obchody. Za projektem stála firma Wilson Properity, která pozemky v roce 2006 získala od Brna do patnáctiletého nájmu za symbolickou korunu za metr čtvereční ročně. Ministerstvo obrany to považovalo za porušení dohody, a proto městu vyměřilo pokutu.

Obvodní soud pro Prahu 6 však letos v únoru došel k závěru, že ministerstvo nemělo právo nařizovat Brnu, jak s nemovitostí naloží. Tím městu nepravomocně přiřkl navrácení smluvní pokuty. Ministerstvo se proti verdiktu odvolalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…