Soud mě trestá za nahlášení úplatku, bránil se v rozhlase Škárka

13.04.2012 19:27

Od dnešního dne sedí v poslanecké sněmovně dva nepravomocně odsouzení poslanci - Vít Bárta a Jaroslav Škárka. Druhý jmenovaný byl odsouzen mimo jiné zas to, že vylákal peníze z Víta Bárty a následně ho zdiskreditoval. Škárka však s tímto verdiktem zásadně nesouhlasí a prohlašuje, že se bude ve sněmovně i nadále pohybovat a bude se chovat, jako by se nic nestalo, dokud nebude dosaženo pravomocného verdiktu. Jednoznačně se vymezil vůči VV, když trval na tom, že stranu nezachrání ani případné zvolení vicepremiérky Karolíny Peake předsedkyní strany.

Soud mě trestá za nahlášení úplatku, bránil se v rozhlase Škárka
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Jaroslav Škárka u soudu s Vítem Bártou

Jaroslav Škárka, který byl dnes nepravomocně k nepodmíněnému tříletému pobytu za mřížemi, usedl do křesla hosta dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu na Českém rozhlase 1. Ihned po vynesení rozsudku jednoznačně zopakoval, že se cítí nevinen a na místě se proti verdiktu odvolal. Věří, že odvolací soud neuvěří Vítu Bártovi tak, jak mu uvěřil soudce Jan Šott, a verdikt přehodnotí. S ohledem na to, že jde o nepravomocný verdikt. Škárka také odmítá, že by se vzdal poslaneckého mandátu. Do sněmovny chce docházet i nadále.

Bál jsem se vlivu Bárty

„Já jsem policii nahlásil, že jsem od Víta Bárty dostal peníze, které považuji za úplatek a soud z tohoto činu vyvodil trest i pro mě,“ divil se Škárka. Právě to je podle zákonodárce největší problém v celém rozsudku. V této souvislosti zdůraznil, že nesouhlasí s verdiktem soudu, který dal jasně najevo, že Škárka oznámil úplatek později, než bylo záhodno, neučinil tak hned. Poslanec se brání s tím, že úplatek oznámilo hned, jak to bylo možné.

„Já si nedovedu představit, že další soudy nerozhodnou stejně jako soud první instance. Celý ten rozsudek vnímám jako velmi špatný signál pro společnost, kdy jsem trestán za to, že jsem nahlásil úplatek. Proto nevidím důvod, abych se mandátu vzdával,“ dodal politik.

Verdiktu prvoinstančního soudu se prý tak vehementně brání mimo jiné proto, že soud nevzal v potaz to, že se bál vlivu Víta Bárty, který tehdy byl ministrem dopravy, ale fakticky taky šéfem vnitra a Škárka proto nešel ihned na policii, ale celou věc důkladně rozmýšlel.

Žádný puč nikdy nebyl

Poslanec Petr Skokan po vynesení rozsudku médiím řekl, že se ukázalo, že Kristýna Kočí a Jaroslav Škárka usilovali o puč ve straně. Škárka nadále trvá na tom, že o žádný puč nešlo, šlo toliko o pokus Víta Bárty uplatit ho.

„Trvám na to, že se mě Vít Bárta pokusil uplatit a že bych se před soudem nikdy neocitl, kdyby se pokus o úplatek neodehrál. V tuto chvíli proto nevidím důvod rezignovat na svůj mandát a budu se v podstatě chovat, jako by se nic nestalo, protože jde o nepravomocný rozsudek,“ zopakoval znovu zákonodárce.

Peake VV nezachrání

Na závěr pořadu se opět vymezil vůči své bývalé mateřské straně VV, která podle jeho mínění nemá v politice co dělat, tedy pokud neprojde radikální proměnou. Za radikální proměnu přitom nepovažuje případné zvolení vicepremiérky Karolíny Peake za šéfku strany. To podle poslance nestačí. Je nezbytné, aby\strana změnila celý styl práce a třeba i způsob financování.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi

18:38 Že dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi

Bývalý premiér a prezident Václav Klaus se ohradil vůči obsahu časopisu organizace Aspen Institute C…