Soud nechal Ratha i jeho spoluobviněné ve vazbě

30.04.2013 18:24

Středočeský krajský soud dnes rozhodl, že poslanec a bývalý hejtman David Rath zatím zůstane ve vazební věznici. Soud se nadále obává, že by mohl utéct. Novinářům to řekl státní zástupce Petr Jirát. Soudce z vazby již dopoledne nepustil ani Rathovy spoluobviněné - bývalého poslance Petra Kotta a někdejší ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou. Trojice viněná z korupce pobývá ve vězení už téměř rok.

Soud nechal Ratha i jeho spoluobviněné ve vazbě
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Rozhodnutí nejsou pravomocná, verdikty přezkoumá pražský vrchní soud. Všichni tři obvinění proti němu podali na místě stížnost. Žalobce pak uvedl, že zváží opravný prostředek v případě Ratha. Soudu totiž navrhoval, aby ponechal poslance ve vazbě i z důvodu, že by mohl pokračovat v páchání trestné činnosti. V tomto mu ale soudce nevyhověl. Naopak u Pancové z Kottem uznal jako relevantní oba vazební důvody.

"Argumentoval jsem tím, že skutečně hrozí obava, že by mohl uprchnout," prohlásil Jirát o Kottovi. Podle něj policie a státní zastupitelství nezabavily veškeré mužovy finanční prostředky. Z odposlechů prý vyplývá, že má spolu s Pancovou mnohem více peněz. "Víme o tom, že je v ČR nemají, a proto předpokládáme, že by mohly být někde v cizině," uvedl státní zástupce.

Rath podle žalobce nabízel za své propuštění složení kauce, nespecifikoval ale v jaké výši. Navrhoval také soudu, že se za něj zaručí důvěryhodní lidé. Kott ani Pancová pak podle svého advokáta Tomáše Sokola finanční záruku nenabízeli. Bývalý politik prý chtěl pobyt ve vazbě nahradit slibem, že se bude zdržovat v Česku a bude chodit na jednání soudu. Pancová pak také uvedla, že se za ni mohou zaručit důvěryhodní lidé.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…