Soud nevydal předběžné opatření, o které kvůli sporům s pražským magistrátem žádala firma EMS

30.04.2015 12:29 | Zprávy

Soud nevyhověl žádosti eMoneyServices (EMS) o vydání předběžného opatření kvůli Opencard. Firma chtěla vědět, zda musí poskytovat technickou podporu kartám i bez uzavřené smlouvy. ČTK to řekl její mluvčí Martin Opatrný. Praha rozhodnutí soudu vítá, podle mluvčí magistrátu Petry Hrubé firma v případě uložení povinnosti podporu poskytovat po Praze chtěla platbu 2,7 milionu měsíčně. Firma je majitelem práv k Opencard a kvůli sporům s městem od začátku roku podporu kartě neposkytuje.

Soud nevydal předběžné opatření, o které kvůli sporům s pražským magistrátem žádala firma EMS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dobíjení karty Opencard

"Je pro mě naprosto nepochopitelné, jak někdo může chtít, aby soud schválil něco tak absurdního jako požadavek EMS," uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová. Firma podle Prahy podala k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 návrh na vydání předběžného opatření, které by jí uložilo povinnost podporu poskytovat a Praze by uložilo za ni platit. Soud návrh zamítl 14. dubna.

"Soud neposuzoval nezbytnost podpory nebo oprávněnost požadavků. Zamítnutím předběžného opatření nechal rozhodnutí na dohodě obou stran," vysvětlil Opatrný. Podle města, které se odvolává na předběžné opatření soudu z letošního února, má firma podporu systému poskytovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusko: Benzín za 16 korun. Politik SPD natočil realitu

16:10 Rusko: Benzín za 16 korun. Politik SPD natočil realitu

Zastupitel plzeňského obvodu 1 za SPD Jakub Zieba, který dlouhodobě žije v ruském Volgogradu, zveřej…