Soud objevil chybu ve volebních výsledcích pražského lidovce. Nic ale neovlivnila

14.11.2013 20:37

Při sčítání preferenčních hlasů došlo v jednom z okrsků v Praze 2 k chybě. Oznámil to Nejvyšší správní soud, stížnost však zamítl, protože chyba neovlivnila výsledek volby poslance Daniela Hermana (KDU-ČSL). Informaci přinesl server iDnes.cz.

Soud objevil chybu ve volebních výsledcích pražského lidovce. Nic ale neovlivnila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební kampaň KDU-ČSL
reklama

"Po přepočítání preferenčních hlasů soudci zjistili, že preferenční hlas navrhovatele skutečně započítán nebyl. I přes tuto zjištěnou nezákonnost soud návrh v této části zamítl, protože ji neshledal takové intenzity, aby mohla ovlivnit výsledek volby poslance Daniela Hermana," upřesnila mluvčí soudu Sylva Dostálová.

Celkem soud řeší 38 stížností, z nichž už 26 odložil, přičemž deset z procesních důvodů, čtrnáct kvůli formální stránce. „Podání nebyla učiněna v zákonem předepsané formě. Často například pisatelé pouze kritizovali politickou situaci v zemi,“ dodala pro iDnes.cz Dostálová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

18:39 Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

Kudy se do politiky vrátí charisma? Kam sahá Macron Charlesi de Gaullovi? Bezdětná „Bundesmutti“ Wil…