Soud projedná odvolání odsouzeného lékaře Bartáka

07.06.2013 6:29

Pražský vrchní soud začne v pátek projednávat odvolání lékaře Jaroslava Bartáka, kterého městský soud poslal v únoru na 14 let do vězení za sexuální napadání asistentek. Barták podle obžaloby vyžadoval po ženách sex jako součást práce, některé z nich pak znásilnil. Lékař vinu odmítá a tvrdí, že se stal obětí spiknutí. Vrchní soud nařídil projednání případu do příštího týdne.

Soud projedná odvolání odsouzeného lékaře Bartáka
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Barták dostal souhrnný trest za šest znásilnění, pět případů vydírání a také za sexuální nátlak, nebezpečné vyhrožování a manipulaci s omamnými látkami. Podle státní zástupkyně v několika případech způsobil ženám těžkou újmu na zdraví. Barták údajně v letech 2006 až 2011 napadl deset asistentek a matce jedné z nich vyhrožoval.

Lékař podle rozsudku ženy hladil a osahával proti jejich vůli, nutil k sexu a znásilnil, když odmítaly jeho úkoly a naléhání. Někdy si pomohl údajně tím, že dívky omámil chemikálií v pití. Asistentkám také vyhrožoval společenskou i fyzickou likvidací. Soudce jeho činy označil za zvlášť závažné. Třem ženám soud také uznal náhradu škody za celkem 1,5 milionu korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Barták podal ihned po rozsudku 6. února odvolání. Od začátku tvrdí, že žádné ženě vědomě neublížil, naopak byl vůči nim galantní a choval se gentlemansky. Jeho právní zástupci uvedli, že neexistují důkazy o lékařově trestné činnosti, a napadli výpovědi asistentek jako nevěrohodné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno

17:57 ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do svého pořadu pozval bubeníka, textaře, herce a spisovatele, také …