Soud snížil pokutu za korupci exstarostovi pardubického obvodu

17. 4. 2012 17:21

Odvolací soud v Pardubicích dnes snížil pokutu bývalému starostovi pardubického obvodu Jánu Kasičovi(ČSSD) odsouzenému za uplácení novinářů. Namísto 180.000 korun má zaplatit 108.000 korun. Pokud by sankci neuhradil, musel by na pět měsíců do vězení. Stejně snížil trest vydavateli místních tiskovin Svatopluku Kodetovi.

Soud snížil pokutu za korupci exstarostovi pardubického obvodu
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Návrhy obhájců na zproštění viny soud odmítl. "Výrok o vině považoval odvolací soud za správný a nepovažoval za nutné ho měnit," řekl předseda senátu Aleš Holík.

Výsměch spravedlnosti

Kasič s Kodetem se podle obžaloby v roce 2010 snažili přimět reportéry televize Prima Bohumila Rouba a Romana Svobodu, aby zastavili natáčení a vysílání pořadu o Kasičově problematické minulosti, sami však byli natočeni skrytou kamerou při předání 60.000 korun. Reportáž se zabývala Kasičovým působením ve Sboru národní bezpečnosti (SNB) před rokem 1989, především jeho aktivitami proti odpůrcům komunistického režimu. Peníze, kterými chtěl Kasič novináře uplatit, propadnou státu.

Oproti rozsudku okresního soudu, který stanovil pokutu v 500 denních sazbách po 360 korunách, ji dnes soud snížil na 300 sazeb. Rozsudek je pravomocný, odsouzení mohou podat dovolání k Nejvyššímu soudu, to však nemá odkladný účinek.

Jeden z reportérů Bohumil Roub považuje snížení pokuty za výsměch spravedlnosti. Poukazuje na nedávný soud s Vítem Bártou z Věcí veřejných. Za uplácení svých kolegů ve sněmovně Bárta dostal podmínečný trest, který zatím není pravomocný.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …