Bartík koncem roku 2017 před lednovými volbami prezidenta napsal na facebooku, že Zeman má rakovinu, odmítá se léčit a zbývá mu pár měsíců života. Hrad jej za toto tvrzení zažaloval. Prezidentská kancelář v žalobě na ochranu osobnosti požaduje po Bartíkovi omluvu a pět milionů korun.
Soud bude podle mluvčí pokračovat v dokazování, a to mimo jiné znaleckým posudkem a výslechem znalce. Veřejnost bude z jednání v tomto vyloučena, a to z toho důvodu, že veřejné projednání věci by ohrozilo důležitý zájem účastníků. Konkrétně, pokud jde o žalobce, tak právo žalobce na ochranu soukromí ve vztahu k informacím o jeho zdravotním stavu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Jak je to doopravdy?
Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď
Další články z rubriky
12:14 Bude se trestat. Video s Fialou a Decroix jede Českem
„Lex Vidlák.“ Tak předseda Stačilo! Daniel Sterzik nazývá novelu trestního zákona, která by umožňova…
- 4:44 Vláda už oficiálně připravuje Česko na chudobu
- 10:41 Vizáž Dagmar Havlové v Karlových Varech se řeší už druhý den
- 11:48 Berme NIS2 jako příležitost
- 11:08 Vyřídíte přes pocítač, ukázat se jdete až pak. Německo rozdává občanství
- 9:24 Vondráček: EU je nereformovatelná. Vládne tu podvod, cenzura a grýndýlová diktatura