Soud v Liberci řeší úplatkářskou kauzu bývalého radního za ČSSD

17.04.2018 13:05

Soud v Liberci se dnes začal zabývat korupční kauzou bývalého radního kraje za ČSSD Zdeňka Bursy. Podle obžaloby si řekl o úplatek téměř milion korun, za úplatkářství mu hrozí pět až 12 let vězení. Bursa před soudem ani předtím na policii nevypovídal, píše ČTK.

Soud v Liberci řeší úplatkářskou kauzu bývalého radního za ČSSD
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Podle spisu si jednapadesátiletý obžalovaný řekl o pět procent z krajské zakázky, kterou vyhrála liberecká firma jeho spolustraníka s cenou za 19,5 milionu korun bez DPH. Bursa tak podle obžaloby získal přes 975 000 korun. Tendr se týkal zlepšení vytápění 19 krajských příspěvkových organizací. Bursa, který byl radním v letech 2008 až 2012, byl u této zakázky předsedou hodnotící komise.

Podle spisu si Bursa o úplatek řekl v lednu 2010 při osobním jednání s jednatelem vítězné firmy, který si schůzku tajně nahrál. Tehdy ale nic neoznámil, policie od něj nahrávku získala až o několik let později při vyšetřování jiného případu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …