Soud v kauze Ratha vyslechne další svědky, pak bude týden pauza

05.09.2013 6:35

Krajský soud v Praze dnes vyslechne v kauze exposlance Davida Ratha (dříve ČSSD) ředitele Úřadu regionální rady, Regionálního operačního programu Střední Čechy a jeho bývalého kolegu, dříve vedoucího oddělení administrace projektů. Právě veřejných zakázek financovaných z fondů Evropské unie se týká obžaloba, podle níž skupina 11 lidí upravovala tendry, což prý provázelo uplácení.

Soud v kauze Ratha vyslechne další svědky, pak bude týden pauza
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath je viněn z korupčního jednání

Soudce Robert Pacovský chce dnes vyslechnout dva svědky, na pátek a následující týden je v hlavním líčení plánovaná přestávka. Projednání bude pokračovat 17. září výslechem dalších svědků.

Soudce od začátku hlavního líčení 7. srpna vyslechl zatím všechny obžalované, přehrál policejní videozáznam ze zadržení Ratha loni v polovině května v Rudné u Prahy a pozval prvních několik svědků. V následujících týdnech má mimo jiné v plánu pustit odposlechy pořízené kriminalisty.

Svědci tvrdí, že se vše dělo podle zákona

Svědci byli zatím z úřadu Středočeského kraje, kterému Rath šéfoval jako hejtman. Většinou obecně popisovali průběh zadávání zakázek, jejich vyřizování a kdo se na nich podílel. Uvedli, že se vše dělo podle zákona a výběrová řízení měla vícenásobnou kontrolu mezi různými úřady.

Žalobce Petr Jirát v kauze viní 11 lidí z upravování tendrů ve stavebnictví a zdravotnictví tak, aby vyhrála předem domluvená firma. Jako "mozky organizované trestné činnosti" označuje bývalou šéfku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou a jejího přítele, náměstka nemocnice a exposlance Petra Kotta. Ratha údajně o všem informovali a dělil se s nimi o úplatky. Kromě trojice jsou obvinění většinou manažeři firem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

20:45 VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

Novinářka Deníku N Petra Procházková měla na mezinárodním novinářském fóru Media 2019 napadnout reda…