Soud zamítl stížnost podnikatele, černou stavbu čeká demolice

16.05.2012 16:58

Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zamítl kasační stížnost pardubického podnikatele Miloše Holečka, jenž si bez stavebního povolení a v rozporu s územním plánem postavil luxusní vilu. Stavbu nejspíš čeká demolice. ČTK to dnes zjistila z úřední desky. Odůvodnění soudci zatím nezveřejnili, učiní tak v nejbližších dnech, řekla ČTK mluvčí NSS Sylva Dostálová. Soud už v minulosti odmítl přiznat Holečkově stížnosti odkladný účinek.

Soud zamítl stížnost podnikatele, černou stavbu čeká demolice
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Vila vyrostla na pozemku, který není určený pro výstavbu. Stavební úřad proto nařídil její odstranění. Podle NSS úřad postupoval v souladu se zákonem. Dům stojí na pozemku v lokalitě Na Ležánkách nedaleko soutoku Labe a Chrudimky. Parcela je vedena v územním plánu jako rekreační zeleň. Holeček v uplynulých týdnech usiloval o změnu územního plánu. Pardubičtí zastupitelé ale jeho snahy zatím odmítají. V pořadí třetí návrh na změnu zamítli v úterý.

Náklady uhradí majitel

Holeček by měl stavbu sám odstranit. Pokud nařízení nesplní, musí město ze zákona provést exekuci. Náklady bouracích prací včetně projektu pak stejně uhradí majitel vily. Mohou dosáhnout až deseti milionů korun, což je ekvivalent hodnoty domu.

Holeček před časem prohlásil, že uvažuje o přestěhování domu o několik metrů, čímž by se kolizi s územním plánem vyhnul. Náklady odhadl na 1,2 milionu korun. Nakolik je takový záměr reálný, není zatím jasné.

O odstranění stavby původně rozhodl stavební úřad pardubického městského obvodu I. Holeček se proti rozhodnutí bránil správní žalobou u krajského soudu, ale neuspěl. Následovala kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, taktéž neúspěšná. Proti dnešnímu rozhodnutí již nejsou žádné opravné prostředky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …