Soud zastavil řízení o tom, zda Láska poškodil pověst ProMoPra

20.10.2014 13:10 | Zprávy

Pražský městský soud zastavil řízení o žalobě, kterou se firma ProMoPro domáhala po advokátovi a nově zvoleném senátorovi Václavu Láskovi omluvy a půl milionu korun za poškození dobré pověsti. ČTK to zjistila z justiční databáze Infosoud. Pravomocné zastavení řízení následně potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci s tím, že ani jedna ze stran sporu nenavrhla do roka po jeho přerušení to, aby se v něm pokračovalo.

Soud zastavil řízení o tom, zda Láska poškodil pověst ProMoPra
Foto: hns
Popisek: Václav Láska a dopravní podnik, ilustrační koláž

ProMoPro získalo od Úřadu vlády bez výběrového řízení spornou zakázku na zajištění audiovizuální techniky v době českého předsednictví EU. Firma dostala zaplaceno přes půl miliardy korun, podle protikorupční policie byla zakázka předražena o 388 milionů.

Zastavený spor se týkal Láskova výroku ohledně sporné zakázky ProMoPra v pořadu Reportéři ČT odvysílaném v červenci 2011, konkrétně věty „byly propláceny zjevně nesmyslné faktury za zjevně fiktivní nebo tisícinásobně předražené práce". Firma protikorupčního aktivistu Lásku za tento výrok zažalovala a poukázala na to, že právníkovo tvrzení jí mohlo způsobit úbytek zákazníků. Láska však na výroku trval. Uváděl, že podáním žaloby se ho firma snažila zastrašit, protože ohledně sporné zakázky podal trestní oznámení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Pokud zůstanete u moci

Můžete zaručit, že nebudete jakkoliv usilovat o přijetí Eura? Z toho vaše průzkumu se obávám, že už jste se podvolili snahám vašich koaličních partnerů Euro přijmout a čím dál víc se stává probruselskou stranou místo toho, jak jste se k politice EU stavili dřív – což mi bylo mnohem sympatičtější

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT hasí průšvih, který by proti ní poštval Donalda Trumpa

18:12 ČT hasí průšvih, který by proti ní poštval Donalda Trumpa

„ČT žádnou složku na Donalda Trumpa nemá!“ Michal Kubal musel v neděli vyvracet hoax vzešlý od ameri…