Soud zastavil řízení proti Kocourkovi. Jeho exmanželka stáhla žalobu

09.08.2012 11:40

Bývalá žena někdejšího ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka vzala zpět svojí žalobu, kterou se po svém exmanželovi domáhala osmi milionů korun. Obvodní soud pro Prahu 6 tak zastavil řízení, kvůli němuž nesměl bývalý ministr od konce června disponovat svým majetkem. ČTK to řekla místopředsedkyně soudu Zuzana Barochová. Olga Kocourková podle ní svůj krok nijak neodůvodnila.

Soud zastavil řízení proti Kocourkovi. Jeho exmanželka stáhla žalobu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kocourek
reklama

Kocourková po svém bývalém muži chtěla polovinu ze 16 milionů, které před rozvodem její někdejší manžel skryl. Podala žalobu na neplatnost smlouvy o vyrovnání společného jmění manželů. Soudy také na její žádost vydaly předběžné opatření, kterým zakázaly Kocourkovi jakkoli nakládat s domem v Hostivici a bytem s garáží v Praze 6. "Soud 2. srpna řízení zastavil, rozhodnutí zatím není pravomocné," uvedla Barochová.

Kvůli milionům, které se Kocourek snažil skrýt nákupem akcií přes společnost Key Investments před bývalou manželkou, policie někdejšího ministra i jeho matku Jindřišku v květnu obvinila z poškozování věřitele. Hrozí jim až osmileté vězení. Policie však před nedávnem podle deníku Právo navrhla jejich stíhání zastavit. S obviněním totiž nesouhlasí Kocourková a poškozování věřitele patří mezi trestné činy, u kterých je třeba ke stíhání souhlasu poškozeného.

Spekulace o korupci

Kauzu, která vyvrcholila Kocourkovým odchodem z vlády, zahájila na začátku listopadu zpráva Mladé fronty Dnes o tom, že ministrova matka uzavřela 3. března 2008 smlouvu se společností Key Investments. O týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy společnosti v hodnotě 16 milionů korun. Kocourkova matka je za několik měsíců prodala za 16,14 milionu. Z dokumentů prý nebylo jasné, jakým způsobem žena za dluhopisy zaplatila. Objevily se proto spekulace o původu peněz. Odkud peníze pocházely, nyní zjišťuje protikorupční policie.

Kocourek popíral možnou korupci a za několik dní na tiskové konferenci prohlásil, že uvedené peníze byly jeho osobní, ale také historické rodinné prostředky. Ministr vysvětloval, že v roce 2008 nechtěl, aby jeho osobní prostředky a prostředky rodinných příslušníků byly ohroženy problémy, které měl se svou bývalou manželkou, a proto je svěřil do správy Key Investments.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

21:41 Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského …