Soud zrušil pokutu asociaci za inzerát se Sobotkou v buldozeru

09.05.2019 12:54

Krajský soud v Brně zrušil rozhodnutí o pokutě 23.000 Kč pro Českou asociaci satelitních operátorů, kterou ji předloni udělil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran. ČTK to zjistila z databáze soudních rozhodnutí.

Soud zrušil pokutu asociaci za inzerát se Sobotkou v buldozeru
Foto: Twitter
Popisek: Bohuslav Sobotka jede metrem. Foto koluje po sociálních sítích

Asociace v květnu 2017 po začátku kampaně do podzimních sněmovních voleb zveřejnila inzerát s karikaturou tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v buldozeru. Úřad to posoudil jako nedovolenou účast ve volební kampani, dal za to sankci. Její zrušení asociace vítá. Mluvčí úřadu Linda Hrubešová ČTK řekla, že je to první rozhodnutí úřadu, které soud zrušil.

Asociace pokutu odmítá s odůvodněním, že kritizovala novelu zákona o elektronických komunikacích. „Mám radost. Ani jsme nečekali, že by to mohlo dopadnout jinak, protože podle našeho názoru to úřad neposoudil dobře. Zatím nemáme to rozhodnutí a nevíme, na základě čeho to soud zrušil, ale je to rozhodně dobře. Nebylo to o penězích, ale o principu,“ řekl ČTK člen představenstva asociace Patrik Brom. Úřad zatím podle Hrubešové nemá oficiální rozhodnutí, a proto se nemůže vyjádřit. Hrubešová však uvedla, že je to první rozhodnutí úřadu, které soud zrušil, v dalších třech případech úřad uspěl. Jiné věci soud ještě řeší.

Soud vrátil věc úřadu k dalšímu řízení, úřad musí asociaci uhradit náklady řízení přes 15.000 korun. Proti rozhodnutí se může bránit kasační stížností. „Zatím nám žádné rozhodnutí nepřišlo, takže do té doby se nemůžeme oficiálně vyjádřit,“ uvedla Hrubešová.

Odůvodnění soud ve zkráceném vyhotovení rozsudku neuvedl. „Rozsudek dosud nebyl doručen účastníkům řízení, a proto nelze nic bližšího sdělit,“ napsala ČTK zastupující mluvčí soudu Miroslava Klusová.

Úřad vytkl asociaci účast na volební kampani bez předchozí registrace ve zvláštním registru třetích osob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdřív Bakala, pak Babiš, tolik kabátů... Telička to schytal, pořádně

17:24 Nejdřív Bakala, pak Babiš, tolik kabátů... Telička to schytal, pořádně

Marketér Martin Jaroš se vyjádřil k volbám do Evropského parlamentu. Koho by bylo dobré volit? Jaroš…