Soudce Pacovský už Kottovi předem odhadl trest: sedm a půl roku vězení

12.12.2013 14:08

Petr Kott, který je obžalován v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, by mohl jít do vězení nejméně na sedm a půl roku. S odvoláním na text usnesení, kterým zdůvodnil pražský krajský soudce Robert Pacovský propuštění Kotta z vazby, to uvedl server Aktuálně.cz.

Soudce Pacovský už Kottovi předem odhadl trest: sedm a půl roku vězení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spoluobžalovaný Petr Kott

"Vzhledem ke klíčové roli, kterou měl jmenovaný v dané trestné činnosti dle obžaloby zastávat, vzhledem k celkovému rozsahu dané trestné činnosti a počtu osob na ní se podílejících by potom bylo možno i při zohlednění dosavadní bezúhonnosti očekávat uložení trestu odnětí svobody zřetelněji v horní polovině trestní sazby - když polovinu dané trestní sazby činí výměra 7 let a 6 měsíců," cituje server usnesení, které napsal soudce Pacovský.

Server upozornil, že v předešlých rozhodnutích, která soud vydal při vazebním propuštění dalších obžalovaných Davida Ratha či Kateřiny Pancové, se vrchní soud o výši trestu nezmínil. Advokát Petra Kotta Tomáš Sokol si myslí, že pasáž o očekávaném trestu není významná. Jde prý jen o vyjádření názoru soudu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…