Soudný den Angely Merkelové? Dost se jí toho hroutí, klíčová zkouška je tu

17.02.2016 9:51 | Zprávy

Berlínský dopisovatel deníku The Financial Times Stefan Wagstyl analyzuje současnou pozici německé kancléřky Angely Merkelové na domácí i mezinárodní scéně. Konstatuje, že ztratila mnoho spojenců, ale zatím by bylo předčasné ji odepisovat. Klíčové pro ni bude, jak uspěje na zítřejším summitu v Bruselu.

Soudný den Angely Merkelové? Dost se jí toho hroutí, klíčová zkouška je tu
Foto: bundeskanzlerin.de, tan
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová

Německou kancléřku Angelu Merkelovou čeká v Bruselu podle Wagstyla nejméně přátelské přijetí za celých jedenáct let, co je ve svém úřadu. „Merkelová se vzhledem ke své přistěhovalecké politice otevřených dveří dostala do naprosté izolace. Její pozice však byla oslabena již před tím kvůli krizím v Řecku a na Ukrajině,“ píše berlínský dopisovatel Financial Times a konstatuje, že kancléřka ztrácí podporu napříč Evropskou unií i na domácí scéně. Zároveň s poklesem její důvěryhodnosti klesá i renomé celého Německa. „Loni v květnu se na Německo dívalo pozitivně 45 % Evropanů, v listopadu to bylo již pouze 34 %,“ zmiňuje Wagstyl.

„V Německu těží z uprchlické krize a rozhodnutí kancléřky otevřít hranice uprchlíkům zejména protiimigrační a euroskeptická strana Alternative für Deutschland. Merkelovou však hlasitě kritizuje také šéf koaliční CSU Horst Seehofer. Ovšem aspoň část německé populace na rozdíl od partnerů v EU Merkelovou stále podporuje. Mezi členskými státy – s výjimkou Rakouska a Švédska – tomu tak není. A to je ještě nutné zmínit, že k jistým restriktivním opatřením v posledních týdnech přikročily právě i tyto dvě země.

Celý text z Financial Times najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč si vy myslíte, že Blažek dar přijal?

Podle mě z toho musel něco mít, a ne málo. Proč policie prošetřuje jen Jiřikovského a né i Blažka? Proč na něj nikdo - třeba právě ANO nepodalo trestní oznámení a možná i na Stanjuru, jestli v tom jel s nima, jak tvrdíte nejen vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ty k****. Zapálím to.“ Pšenák se pochlubil konfliktem s Josefem Skálou

21:35 „Ty k****. Zapálím to.“ Pšenák se pochlubil konfliktem s Josefem Skálou

Influencer Mikael Oganesjan zveřejnil video, v němž jeho kolega Vojtěch Pšenák vyrazil na akci komun…