Soudruh Mikuláš Bek, chodící ostuda ODS. Drsný pravičák dal průchod zhnusení z výstupu senátora, kterého podpořila i pravice

17.11.2018 18:38

Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, zakládající člen Alternativy pro Česko i ODS, se znovu přihlásil o slovo. Pár měsíců poté, co vzdal boj o druhý vstup do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, napsal pár slov na adresu nově zvoleného senátora Mikuláše Beka. Velmi ostrých slov. Senátor Bek je prý velkou ostudou ODS a jasným symbolem jejího „pravdoláskařského úpadku“.

Soudruh Mikuláš Bek, chodící ostuda ODS. Drsný pravičák dal průchod zhnusení z výstupu senátora, kterého podpořila i pravice
Foto: Repro TV Patriot
Popisek: Ladislav Jakl, Ivo Strejček a Petr Štěpánek v Pardubicích

Občané České republiky si 17. listopadu připomínají 29. výročí sametové revoluce, během které padl komunistický režim a Československo se vrátilo na cestu svobody a demokracie. V tomto duchu se během soboty vyjádřila celá řada osobností. Rektor Masarykovy univerzity a nově zvolený senátor občany vyzval, aby se chopili odpovědnosti za své životy a rozhodovali ve volbách i s ohledem na životy druhých lidí. Posteskl si, že ne vždy se to daří.

Jde prý o to, používat vlastního rozumu bez vedení druhých, ale s ohledem na druhé.„Jde o to občas poodstoupit od svých vlastních perspektiv a zájmů a hledat obecnější společný zájem,“ pokračoval Bek. „Nám se to v poslední době párkrát nepovedlo – v posledních parlamentních volbách a možná při volbě předsedy Senátu,“ upozornil rektor na zvolení Jaroslava Kubery (ODS) do čela horní parlamentní komory. Napříště bychom proto měli vlastního rozumu užívat k tomu, abychom si svobodu uchovali.  

Petr Štěpánek, který před pár měsíci vzdal svou druhou kandidaturu do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, za tato slova nenechal na Bekovi nit suchou. Připomněl, že Beka v boji o Senát podpořila i ODS a on se odvděčuje tím, že kritizuje současného předsedu Senátu za ODS.

„Neexistuje jediný důvod, proč by jakákoli konzervativní strana měla podporovat neomarxistického pokrokáře a navíc vyčuránka, který si ještě v roce 1988 (!!!) podal přihlášku do KSČ. Asi je to tím, že ODS, načichlá a zdegenerovaná Pravdou a Láskou, již dávno není konzervativní stranou. Senátor a rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek je chodící ostuda ODS a živoucí připomínka jejího ideového úpadku,“ nešetřil Štěpánek ostrými slovy na sociální síti facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…