Soudruhu předsedo! Filip čelil spršce otázek na Ransdorfa, došlo i na leninské principy

14. 12. 2015 19:44

Na hlavu Vojtěcha Filipa, předsedy KSČM, se snesla vlna dotazů požadujících jeho vyjádření ke kauze Miloslava Ransdorfa a jeho zatčení ve švýcarské bance. A Filip je všechny slušně odkázal, ať jdou přímo za panem Ransdorfem.

Soudruhu předsedo! Filip čelil spršce otázek na Ransdorfa, došlo i na leninské principy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

„Vám nevadí, že s vámi Ransdorf nekomunikuje? I kdyby byl nevinný, nemyslíte, že i tohle vrhá špatný stín na stranu?“ ptal se předsedy KSČM čtenář pod přezdívkou sanny a uvedl, že Ransdorf stejně „vymýšlí akorát absurdní spiklenecké teorie“ a pro stranu nic dobrého neudělal.

Filip jen konstatoval, že vzhledem k Ransdorfovu pracovnímu vytížení očekával, že se poslanec ozve mnohem dříve, než učinil. „Bohužel to udělal se značným zpožděním.“

Uživatelka Jaria začala pěkně z ostra. „Já bych vás nevolila! Nemůžete přece svého spolustraníka obhajovat, že někomu naletěl???“ opřela se do Filipa a připomněla mnohé Ransdorfovy přešlapy. „Myslím si, že pokud je člověk veřejně činný, měl by podle toho vystupovat (nestýkat se s lidmi, o které má policie zájem, několik autonehod, podivné finanční operace nebo vztahy),“ vypsala Jaria.

„Dobrý den, sobotní ÚV KSČM rozhodl o nepřerušení členství europoslanci Ransdorfovi,“ stroze odpověděl Filip a pro případ dalších dotazů nasměroval čtenářku přímo na Ransdorfa.

Čtenářka Tiblochová se zamyslela nad tím, jaké důvody vedou Filipa k tomu, že Ransdorfovi věří, když nedodal důkazy. „Zřejmě nebudou tak tajné, když někteří je vidět mohli. Nebo jste něco víc? ODS, ČSSD, i TOP 09 se také k takovýmto kauzám postavily čelem,“ napsala Tiblochová a připomněla, že ČSSD chce rezignaci hejtmana Rozbořila. „Vy ale Ransdorfa hájíte. Proč?“

Filip opět jen konstatoval, že svoje k tématu již řekl, a opět čtenářku odkázal na europoslance. „Co se týče předložení dokladů, obraťte se přímo na europoslance Ransdorfa, který je, jak říká, má k dispozici.“

„Soudruhu doktore, jak hodnotíte počínání soudruha doktora Ransdorfa z hlediska leninských principů morálky dělnické třídy a zejména jejího předvoje, komunistické strany?“ ptal se předsedy KSČM čtenář pod jménem Milota.

Filip jen konstatoval, že „V. I. Lenin by se jistě nezúčastnil žádného kroku, kterým by ohrozil svoji stranu“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

13:01 Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

Expert Trikolóry doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. se na blogu webu Aktuálně rozepsal o Istanbulské …