Soudy začnou pracovat s elektronickými spisy ještě letos, slíbil Pospíšil

20.04.2012 13:51 | Zprávy
autor: joh

Ministerstvo spravedlnosti zavede v druhé polovině letošního roku centrální aplikaci elektronického platebního rozkazu. Elektronická verze soudního spisu, kterou od začátku února testuje pět pilotních soudů, radikálně usnadní práci soudců, uvedl v pátek ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS).

Soudy začnou pracovat s elektronickými spisy ještě letos, slíbil Pospíšil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

"Jsem rád, že se podařilo navázat na předchozí úspěchy v rámci projektu eJustice, a že se nová aplikace elektronického platebního rozkazu v pilotním provozu osvědčila a postupně plánujeme ji zavést do všech soudů v ČR," pochvaloval si ministr. V budoucnosti by chtělo ministerstvo zavést elektronickou agendu také v exekučním řízení nebo ve správním a trestním řízení.

Je to revoluce

Za 3,5 měsíce pilotního provozu se zpracovala na pěti soudech více než pět tisíc elektronických podání a z toho 62 procent proběhlo plně automaticky. "Vedení soudního spisu v elektronické verzi usnadní jak práci soudců, tak i dalších účastníků zapojených do soudního řízení," uvedl k novince ministr Pospíšil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Financování veřejnoprávních médií

Tvrdíte, že když bude financování veřejnoprávních médií z rozpočtu, bude dobrovolné. Jak jako? Jak se lidi budou moc rozhodnout, zda jejich peníze z rozpočtu mají jít na jejich financování? A kdo bude určovat tu kvalitu, o které se zmiňujete, a za níž máme platit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Parta vyvolených z Kavčích hor? Demagogie v rozhovoru s Klempířem

20:33 Parta vyvolených z Kavčích hor? Demagogie v rozhovoru s Klempířem

Místopředseda Trikolory a pamětník českých médií Petr Štěpánek zhodnotil rozhovor veřejnoprávní tele…