Soukromé vlastnictví je podle „klinikářů“ fetiš? Pravicový politik radí lidem vlastnícím majetek objednat pušku a náboje

12.01.2019 18:30

Český politik a bloger František Matějka, v současnosti předseda Strany nezávislosti České republiky, napsal pár řádek k aktuálnímu dění v tzv. Autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově. A také k tomu, co se děje v Polsku. Připomeňme, že naši severní sousedé zatkli šéfa tamní pobočky firmy Huawei, kterého podezírají ze špionáže.

Soukromé vlastnictví je podle „klinikářů“ fetiš? Pravicový politik radí lidem vlastnícím majetek objednat pušku a náboje
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR

Exekutor ve čtvrtek zahájil vyklizení komunitního centra Klinika, které v rozporu se zákonem celé měsíce obývají squatteři, tedy obývají objekt, který jim nepatří. Skupina aktivistů se však usadila na střechu objektu a stále odmítá odejít. František Matějka má za to, že je proti nim možné použít i násilí.

Majitelům soukromých objektů navíc doporučil, aby si pořídili pušku a dokoupili pár krabic nábojů. Na obranu před „klinikáři“, kteří považují soukromé vlastnictví za nadbytečný „fetiš“. „Ze slov představitele Kliniky o ‚demokratizaci vlastnictví‘ jsem si vzal poučení. Svobodomyslní lidé, vlastnící jakýkoliv majetek, by měli reálně zvážit objednání pušky a dokoupení nábojů,“ napsal na twitteru.

Stranou jeho pozornosti nezůstalo ani dění v Polsku, kde byl zatčen ředitel tamní pobočky čínské firmy Huawei Weijing W. Polská civilní rozvědka ho podezírá ze špionáže. Matějka k tomu dodává, že zatčení ředitele polské pobočky přímo nesouvisí s touto čínskou firmou.

Server polského deníku Rzeczpospolita však nabízí trochu jiný pohled na celou kauzu. Společnost Huawei uveřejnila prohlášení, z něhož jako první citovala agentura Reuters, v němž se tvrdí, že zatčený šéf polské pobočky nejednal na příkaz společnosti a to, co činil, poškodilo firmu Huawei. Z toho důvodu byl také propuštěn. Zadržený Weijing W. je absolventem Pekingské univerzity. Ředitelem polské pobočky se stal v roce 2017.

Čínský deník Global Times polskou vládu varoval, že zadržení dnes již bývalého šéfa polské pobočky může poškodit vzájemné vztahy a čínské podniky mohou napříště hledat investiční příležitosti v jiných zemích. Polský ministr vnitra Joachim Brudziński požádal své partnery v EU, aby našli společný postup, který budou vůči firmě Huawei uplatňovat všechny členské státy.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

22:17 CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

„Je evidentní, že peníze na Svědectví, na československý exil, na všechny ty knihy a časopisy posíla…