Soukromé vlastnictví je podle „klinikářů“ fetiš? Pravicový politik radí lidem vlastnícím majetek objednat pušku a náboje

12.01.2019 18:30

Český politik a bloger František Matějka, v současnosti předseda Strany nezávislosti České republiky, napsal pár řádek k aktuálnímu dění v tzv. Autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově. A také k tomu, co se děje v Polsku. Připomeňme, že naši severní sousedé zatkli šéfa tamní pobočky firmy Huawei, kterého podezírají ze špionáže.

Soukromé vlastnictví je podle „klinikářů“ fetiš? Pravicový politik radí lidem vlastnícím majetek objednat pušku a náboje
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR

Exekutor ve čtvrtek zahájil vyklizení komunitního centra Klinika, které v rozporu se zákonem celé měsíce obývají squatteři, tedy obývají objekt, který jim nepatří. Skupina aktivistů se však usadila na střechu objektu a stále odmítá odejít. František Matějka má za to, že je proti nim možné použít i násilí.

Majitelům soukromých objektů navíc doporučil, aby si pořídili pušku a dokoupili pár krabic nábojů. Na obranu před „klinikáři“, kteří považují soukromé vlastnictví za nadbytečný „fetiš“. „Ze slov představitele Kliniky o ‚demokratizaci vlastnictví‘ jsem si vzal poučení. Svobodomyslní lidé, vlastnící jakýkoliv majetek, by měli reálně zvážit objednání pušky a dokoupení nábojů,“ napsal na twitteru.

Stranou jeho pozornosti nezůstalo ani dění v Polsku, kde byl zatčen ředitel tamní pobočky čínské firmy Huawei Weijing W. Polská civilní rozvědka ho podezírá ze špionáže. Matějka k tomu dodává, že zatčení ředitele polské pobočky přímo nesouvisí s touto čínskou firmou.

Server polského deníku Rzeczpospolita však nabízí trochu jiný pohled na celou kauzu. Společnost Huawei uveřejnila prohlášení, z něhož jako první citovala agentura Reuters, v němž se tvrdí, že zatčený šéf polské pobočky nejednal na příkaz společnosti a to, co činil, poškodilo firmu Huawei. Z toho důvodu byl také propuštěn. Zadržený Weijing W. je absolventem Pekingské univerzity. Ředitelem polské pobočky se stal v roce 2017.

Čínský deník Global Times polskou vládu varoval, že zadržení dnes již bývalého šéfa polské pobočky může poškodit vzájemné vztahy a čínské podniky mohou napříště hledat investiční příležitosti v jiných zemích. Polský ministr vnitra Joachim Brudziński požádal své partnery v EU, aby našli společný postup, který budou vůči firmě Huawei uplatňovat všechny členské státy.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

21:26 Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup před pár dny oznámil, že se vrhá do politiky. Řada kom…