Soukup to opět rozbalil proti ČT. Tentokrát to bylo i dramatické

29.03.2018 12:55

Středeční vysílání pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa se věnovalo opětovně veřejnoprávní České televizi. Minulý díl pořadu o ČT způsobil velké bouře. „Ale budu v tom pokračovat, protože chci žít v lepší zemi,“ podotkl Soukup úvodem pořadu.

Soukup to opět rozbalil proti ČT. Tentokrát to bylo i dramatické
Foto: TV Barrandov
Popisek: Kauzy Jaromíra Soukupa

„Jestli si Petr Dvořák myslí, že hlava v písku je to nejlepší, tak to se plete,“ zaútočil nejprve Soukup na generálního ředitele veřejnoprávní televize. Dvořák přitom po minulém díle pořadu o České televizi Soukupa pozval k duelu ve veřejnoprávní televizi, Soukup odmítl. Dvořák se tak rozhodl o České televizi hovořit sám (psali jsme ZDE).

Anketa

Líbí se vám návrh nové úpravy hymny České republiky?

2%
98%
hlasovalo: 9844 lidí

„Pan Dvořák má hlavu v písku nebo bůhví kde, a tak jsem si dovolil otázky napsat v dopisech,“ popsal Soukup s tím, že na tyto informace má právo dle zákona o svobodném přístupu k informacím. V dopisech se ptá například na registr smluv, platy moderátorů politických diskuzí a večerních zpráv. Ptá se i na zakázky, které od České televize získaly společnosti Petra Erbena.

Do České televize míří asistentka Míša v doprovodu kamery. Má za úkol předat na recepci zásilku a nechat si podepsat její převzetí. „Budu mu psát celé roky. A třeba i Míše přidám na nové boty, měla-li by si je prošoupat,“ zmínil Soukup.

„Je opravdu nutné, aby Česká televize vysílala nějaké nesmyslné ankety? Nebo vy rozumíte tomu, proč musíme celé jaro sledovat předávání ocenění? Thálie, lvi, hokejista roku, basketbalista roku? Proč nedávají třeba ceny pro nejlepší hasiče nebo popeláře?“ rozlítil se Soukup. 

Následně se Soukup zaměřil na registr smluv a na smlouvy, které veřejnoprávní televize uzavřela pro redakci sportu. Poukázal zejména na začerněné údaje. „Tomu se říká transparentní nakládání s veřejnými prostředky a hodnotami. Pane Wollnere, pane Moravče, pusťte se do toho,“ láteřil Soukup. „Václave, prosím vás, dohlédněte na to,“ vyzval pak Soukup Moravce prostřednictvím obrázku. 

Další část pořadu pak byla zaměřena na Michala Murína a Generální inspekci bezpečnostních sborů a také na solární energii.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice žádá přísný trest pro Jaroslava Kuberu. A když se chtěl hájit v ČT, dal mu Kubal třicet sekund

9:38 Petice žádá přísný trest pro Jaroslava Kuberu. A když se chtěl hájit v ČT, dal mu Kubal třicet sekund

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) se znovu ocitl pod palbou. Poté, co se od něj distancovala čás…