Šoupněte paní Mirku do čela a do boje, vyzývá Tomáš Cikrt

28.06.2013 9:51

Bývalý mluvčí Ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt povzbuzuje ODS, aby neváhala a nabrala odvahu jít do předčasných voleb. Ty jsou totiž podle Cikrtova vyjádření rozhodně lepším řešením než vláda prezidentovy prodloužené ruky Jiřího Rusnoka.

Šoupněte paní Mirku do čela a do boje, vyzývá Tomáš Cikrt
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt
reklama

"Nejslabší článek 'Peakovce' už vlastně nelze počítat do '101 koalice'. Není tedy na co čekat. ODS musí mít odvahu říci, že jde do předčasných voleb. Jinak tu bude Zemanova vláda třeba rok i více. A taková vláda je horší, než kdyby ji tvořila ČSSD. Šoupněte paní Mirku do čela a statečně do boje!" vyzývá Cikrt občanské demokraty na svém profilu na sociální síti Facebook.

"S vládou KSČSSD se dá vést normální politický boj v rámci pravidel parlamentní demokracie, se Zemanovou vládou nikoliv, ta narušuje pravidla, vlastně svým vznikem již činí budoucí volby méně svobodnými," dodává ve svém komentáři.

ODS volby nechce

Pro předčasné volby se prozatím vyslovily pouze opoziční strany. Strany bývalé vládní koalice doufají v sestavení kabinetu na půdorysu toho původního, pouze s výměnou ministerského předsedy. První pokus ODS jmenovat premiérkou šéfku Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou ale nevyšel. Prezident Miloš Zeman její jmenování odmítl.

Nyní zemi vede dočasná úřednická vláda designovaného premiéra Jiřího Rusnoka. Místo v ní zatím přijali tři lidé. Na Rusnokovu nabídku kývl Martin Pecina jako ministr vnitra, Marie Benešová (ČSSD) jako ministryně spravedlnosti a Miroslav Toman, který by měl vést Ministerstvo zemědělství. Někteří další kandidáti byli osloveni a čeká se na jejich vyjádření.

Co přesně napsal na Facebook Tomáš Cikrt:

Nejslabší článek 'Peakovce' už vlastně nelze počítat do '101 koalice'. Není tedy na co čekat. ODS musí mít odvahu říci, že jde do předčasných voleb. Jinak tu bude Zemanova vláda třeba rok i více. A taková vláda je horší, než kdyby ji tvořila ČSSD. Šoupněte paní Mirku do čela a statečně do boje!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A už je brání ČT.“ Babiš proti Pirátům: Vytáhl i milostný život

19:15 „A už je brání ČT.“ Babiš proti Pirátům: Vytáhl i milostný život

I v neděli se premiér Andrej Babiš (ANO) vymezil proti Pirátům. ,,Česká vláda by měla mít odvahu pro…