Spalničky! Šéfredaktor bouchl do stolu. Rodiče, neočkujete, přijde trest

11.02.2019 21:11

Britská BBC před pár dny varovala, že virové infekční onemocnění spalničky je opět na vzestupu. Lze se jim bránit očkováním a v Česku je systém očkování nastaven dobře. Přesto se i u nás najdou maminky, které odmítají nechat své dítě očkovat, a tím v konečném důsledku ohrožují celou společnost. Publicista Michal Půr sepsal pro server Info.cz článek, v němž navrhl pro rodiny neočkovaných dětí trest.

Spalničky! Šéfredaktor bouchl do stolu. Rodiče, neočkujete, přijde trest
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto

Publicista Michal Půr má za to, že matkám, které odmítají dát své dítě očkovat proti spalničkám, je třeba vyslat jasný vzkaz. Alternativnímu přístupu k očkování proti nebezpečným nemocem je podle jeho názoru třeba jednou pro vždy zatnout tipec. Státem zřízené školky mohou neočkované děti odmítat a rodiny těchto dětí si pak musejí připlatit za školku soukromou, jenže základní škola už neočkované dítě odmítnout nemůže. A to je problém.

„Skutečný průšvih ovšem je, že škola už neočkované dítě odmítnout nemůže a musí jej momentálně přijmout. Sice by neměl být problém tuto situaci změnit – ministerstvo už připravuje novelu v podobném smyslu – ale stát by měl postupovat výrazně rychleji a neměl by brát v potaz připomínky odpůrců očkování, kteří se samozřejmě houfují, aby novelu co nejvíce zmírnili,“ napsal Půr.

Spalničky přitom celosvětově patří mezi nemoci, které mohou dítě zabít. Mohou vést až k zánětu mozku, který sice dítě může přežít, ale s následky nemoci se bude potýkat po zbytek života.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…