Michal Viewegh dokázal prodat desetitisíce knih a zařadil se mezi spisovatele, kteří si svým psaním vydělávají na živobytí. Kdyby se měl vracet k učení na škole, přirovnal by to k hororu. Tak se alespoň vyjádřil pro server Aktuálně.cz. Na témže místě poukázal také na to, že se rozhodl psát sloupky do Lidových novin a baví ho to, byť si je vědom toho, že ne každý musí s jeho názory souhlasit.
Do skupin kontroverzních textů patřil ten, v němž se Viewegh vymezil proti kampani Me too, ve které se ozývají ženy, které čelily sexuálnímu obtěžování. A to třeba i před čtyřiceti či dvaceti lety. Ozvala se také dáma, která prohlásila, že ji před řadou let sexuálně obtěžoval Brett Kavanaugh - soudce Nejvyššího soudu USA. Viewegh ve sloupku napsal, že je rád, že se narodil v zemi, kde si mohl „sáhnout na svou vrstevnici“.
Svým textem vyvolal rozruch. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz mluví přímo o hysterii. „Když teď vidím tu šílenou hysterii, tak bych v něm asi víc zdůraznil tu nadsázku. Mluvíme ale proboha o fejetonu, což je žánr na pomezí literární fikce a žurnalistiky. Není to přece moje úvaha nebo esej o znásilnění, ale humoristický fejeton! Navíc jsem reagoval na věci, které opravdu bijí do očí. Ta dáma mlčela třicet let a ozve se až ve chvíli, kdy údajný násilník kandiduje do funkce soudce Nejvyššího soudu. To fakt smrdí, ať se na mě nikdo nezlobí," prohlásil Viewegh.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp