Spisovatel Viewegh pobouřil některé lidi svým příspěvkem ke kampani Me Too. A nyní věc posunul

12.10.2018 16:40 | Zprávy
autor: mp

Spisovatel Michal Viewegh se znovu ozval. Důrazně odmítl, že by snad zlehčoval zločiny znásilnění. To ale nemění nic na tom, že jednu americkou dámu považuje za hysterku. Pár slov přidal i na adresu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Spisovatel Viewegh pobouřil některé lidi svým příspěvkem ke kampani Me Too. A nyní věc posunul
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

Michal Viewegh dokázal prodat desetitisíce knih a zařadil se mezi spisovatele, kteří si svým psaním vydělávají na živobytí. Kdyby se měl vracet k učení na škole, přirovnal by to k hororu. Tak se alespoň vyjádřil pro server Aktuálně.cz. Na témže místě poukázal také na to, že se rozhodl psát sloupky do Lidových novin a baví ho to, byť si je vědom toho, že ne každý musí s jeho názory souhlasit.

Do skupin kontroverzních textů patřil ten, v němž se Viewegh vymezil proti kampani Me too, ve které se ozývají ženy, které čelily sexuálnímu obtěžování. A to třeba i před čtyřiceti či dvaceti lety. Ozvala se také dáma, která prohlásila, že ji před řadou let sexuálně obtěžoval Brett Kavanaugh - soudce Nejvyššího soudu USA. Viewegh ve sloupku napsal, že je rád, že se narodil v zemi, kde si mohl „sáhnout na svou vrstevnici“.

Svým textem vyvolal rozruch. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz mluví přímo o hysterii. „Když teď vidím tu šílenou hysterii, tak bych v něm asi víc zdůraznil tu nadsázku. Mluvíme ale proboha o fejetonu, což je žánr na pomezí literární fikce a žurnalistiky. Není to přece moje úvaha nebo esej o znásilnění, ale humoristický fejeton! Navíc jsem reagoval na věci, které opravdu bijí do očí. Ta dáma mlčela třicet let a ozve se až ve chvíli, kdy údajný násilník kandiduje do funkce soudce Nejvyššího soudu. To fakt smrdí, ať se na mě nikdo nezlobí," prohlásil Viewegh.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…