Petr Drulák býval úspěšný akademik. Z Ústavu mezinárodních vztahů ale přešel na ministerstvo zahraničí. Zde v současné době působí jako první náměstek ministra Lubomíra Zaorálka. Klimeš připomíná, že se Drulák „proslavil“ zejména svým odporem k lacinému antikomunismu a „lidskoprávnímu atlantismu“, který se snaží prosazovat i v české zahraniční politice.
„Ale Drulák na „zamini“, to přeci neznamená jen jiný přístup k Číně či Kubě. V Drulákových textech najdeme i zcela novou koncepci evropské politiky. A ta by nás čistě sobecky měla zajímat prioritně, protože EU, to jsme i my,“ upozorňuje na další Drulákovy ideje, o kterých se údajně můžeme více dozvědět v náměstkově stati „Svoboda, rovnost, bratrství a Evropa“. „Pokud máme tuto stať chápat jako nový manifest české unijní politiky, pak se máme na co těšit,“ myslí si.
Evropskou krizi způsobili oligarchové
Klimešovi se nezdá už úvodní analýza Drulákových příčin evropské krize. Bývalý úspěšný akademik považuje za primární škůdce „domácí oligarchy“, kteří podle něj vysávají veřejné rozpočty a následně zákeřně ordinují na národní úrovni hospodářské reformy. „Tito vlastníci švýcarských kont se dnes pokoušejí přesvědčit své spoluobčany o nutnosti radikálních úspor,“ píše.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš