Společná armáda EU? Mokrý sen novináře rozběsnil Foldynu. Ale pak to přešlo v posměch

14.11.2020 21:32

Po společné armádě Evropské unie volal ve svém tweetu novinář a aktivista Jakub Patočka. Jeho slov si povšiml poslanec za SPD Jaroslav Foldyna a pro ostřejší slovo nešel daleko. Doslova napsal, že má tmu před očima. Proč?

Společná armáda EU? Mokrý sen novináře rozběsnil Foldynu. Ale pak to přešlo v posměch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Patočka

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 13060 lidí
„Nenávidím válku, ale nejsem pacifista. Opravdu bych si přál, aby místo národních armád existovala společná Armáda EU. A aby teď zasáhla v Bělorusku ve jménu evropských hodnot na pomoc tamější občanské společnosti,“ poznamenal na svém twitterovém profilu Jakub Patočka z Deníku Referendum.

Na to konto zareagoval poslanec za SPD Jaroslav Foldyna. „Když jsem si přečetl tento tweet pana Patočky, hned jsem si jej představil v maskáčích po boku Jakuba Jandy někde u města Minsk,“ napsal Foldyna se smíchem a rýpnutím do zástupce think-tanku Evropské hodnoty Jakuba Jandy.

„Představa, jak tyto makety chlapa jdou bojovat, mě rozesmála. Na druhou stranu, když si člověk uvědomí, co za hovadiny produkují tihle hošani z neziskovek, které jsou financovány z peněz daňových poplatníků, máte tmu před očima,“ dodal.

Patočka letos v únoru mimo jiné protestoval také proti uvedení veřejného ochránce práv Stanislava Křečka do úřadu. „Ochránce ‚utlačované‘ většiny tady nechceme!“ To bylo například na jednom z transparentů. Na dalším pak byla parafrázovaná píseň skupiny Orlík „Bílej Křeček jede tmou“. Na místě však byli i příznivci, kteří Křečkovi přáli vše nejlepší v nové práci ombudsmana. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práce v kanceláři ji nenaplňovala, často plakala. Nyní se živí erotikou a je spokojená. Je to dřina, tvrdí mladé tvůrkyně

6:56 Práce v kanceláři ji nenaplňovala, často plakala. Nyní se živí erotikou a je spokojená. Je to dřina, tvrdí mladé tvůrkyně

Na sociálních sítích se v poslední době i v České republice začíná rozmáhat příležitost, skrze ktero…