Společně vyhrajeme volby, vybízí politik ke spojení ODS a TOP 09

20.05.2015 10:42

Starosta Velkého Meziříčí, Radovan Necid z ODS, prosazuje názor, že by do příštích krajských voleb neměla jít ODS sama. Necid vyzývá k tomu, aby občanští demokraté spojili před volbami síly s doposud konkurenční stranou TOP 09. Prý by mohli v některých menších krajích dokonce i vyhrát. Píše MF DNES.

Společně vyhrajeme volby, vybízí politik ke spojení ODS a TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna, ilustrační foto
reklama

Pravicové strany a hnutí by se dle Necida měly v jednotlivých krajích integrovat, protože jen tak mají šanci na úspěch ve volbách. „Preference naše i ostatních pravicových subjektů nejsou ideální, vláda vládne, žádné problémy asi nemá, něco musíme udělat,“ řekl Necid.

Necid přiznal, že když chtěli zástupci ODS kandidovat v krajských volbách společně s nezávislými, měli problém, protože ostatní s nimi jít nechtěli kvůli názvu. Dohodli se tedy na společném názvu „To pravé Meziříčí“ a uspěli až s překvapivě dobrým výsledkem.

Starosta Necid přesto míní, že ve velkých městech, jako je Praha nebo Brno, bude chtít ODS kandidovat samostatně, v těch menších by společný postup byl „ku prospěchu věci“, hlavně v moravských krajích.

Necid doufá, že pokud by se v některých krajích podařilo sjednotit pravici, inspirovalo by to strany ODS a TOP 09 do sněmovních voleb v roce 2017 a navázaly by spolupráci. Oslovil by prý klidně i středovou stranu KDU–ČSL, ale je spíše přesvědčen, že „oni budou kandidovat sami jako vždycky“.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ste

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Papoušek.“ Stropnický sejmul Petříčka: Vztek. Hvězda Respektu pukla

13:40 „Papoušek.“ Stropnický sejmul Petříčka: Vztek. Hvězda Respektu pukla

Papoušek bruselských brífinků. Tak nazval ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) někdejší…