Společnost exministra Pilipa čelí insolvenčnímu řízení

01.02.2012 12:59

Společnost exministra Ivana Pilipa Residence Nábřeží čelí návrhu na insolvenční řízení. Podal ho Moravský peněžní ústav a poté se připojili další věřitelé. Firma nezvládla splácení úvěru a dluží 26,6 milionů korun.

Společnost exministra Pilipa čelí insolvenčnímu řízení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Firma Residence Nábřeží dluží 26,6 milionu korun. Nezvládla splácení úvěru a dostala smluvní pokuty za neplnění povinností. Návrh na insolvenční řízení podal Moravský peněžní ústav a poté se přidali další věřitelé -  advokát Michal Bedrna, Společenstvo pro dům Residence Nábřežní a společnost Lexxus.

Počátkem konce byla pro Pilipa ztráta zahraničního investora v roce 2007, přecenění majetku a hřebíkem do rakve byl insolvenční návrh v roce 2009, který Pilip považuje za neoprávněný. Společnost se nepříznivou finanční situaci snažila zachránit prodejem majetku. Toto řešení však neuspělo, neboť tržní hodnota majetku je nižší než závazky společnosti.

Firma Residence Nábřeží vznikla v roce 2005. Exministr Ivan Pilip byl jejím jednatelem a skrze ni podnikal v realitách. „Přebudoval tři činžovní domy proti Národnímu divadlu na luxusní byty, jenže pak přišla krize a Pilip nemohl sehnat dost zájemců o koupi,“ informoval iDNES.cz. Společnost se nyní spojila v firmou Contsa Invest.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš drtil Piráta. Nesmysl! Podívejte na Německo, o kolik se zadluží. Vypadnou vám oči z důlků

19:35 Babiš drtil Piráta. Nesmysl! Podívejte na Německo, o kolik se zadluží. Vypadnou vám oči z důlků

V rámci Senátu začalo ve středu hledání kompromisu, jak má vypadat daňový balíček chystaný pro příšt…