Spousta lidí v šoku. Podívejte se, co řekl australský ministr na to, že prý uprchlíci na ostrovech trpí

11.08.2016 17:50

Australský ministr pro imigraci Peter Dutton tvrdí, že migranti lžou o sexuálním zneužívání a násilí, jenom aby se dostali do Austrálie. Někteří z nich se dokonce i sami zapalovali s nadějí, že se nad nimi země smiluje a přijme je. Informuje The Telegraph.

Spousta lidí v šoku. Podívejte se, co řekl australský ministr na to, že prý uprchlíci na ostrovech trpí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlické tábory kolem iráckého města Dahúk
reklama

Server The Guardian nedávno vydal článek, ve kterém upozorňoval na sexuální zneužívání, násilí a zvěrstva, kterým jsou vystaveni migranti v australských uprchlických zařízeních. Podle tamního ministra pro imigraci Petera Duttona se ale z velké části jedná o výmysly.

„Nebudu tolerovat žádné sexuální zneužívání,“ řekl v rozhovoru pro 2GB Radio. „Ale byl jsem upozorněn na některé oznámené incidenty, že jde o lživá tvrzení o sexuálních napadeních, protože ti lidé přece zaplatili peníze pašerákům a chtějí se dostat do naší země.“

„Někteří dokonce zašli až k sebepoškozování a lidé se i zapalovali ve snaze dostat se do Austrálie a mnoho z nich dozajista lhalo, aby byli do země vpuštěni,“ pronesl.

Jeho komentáře jsou podle představitelů Zelených naprosto otřesné. „Zaútočit na dítě za to, že řeklo dospělému – kterému by mělo věřit – že bylo vystaveno zneužívání, je zcela nemyslitelné,“ řekla poslankyně Zelených Sarah Hanson-Youngová.

Na zveřejněnou zprávu The Guardian, která obsahuje 2000 zmínek o násilných incidentech, Dutton jen řekl, že už s tím byl dříve srozuměn.

Na zprávu The Guardian však zareagovali i lidskoprávní aktivisté, kteří volají po okamžitém uzavření kontroverzního uprchlického centra na ostrově Nauru. To je totiž údajně hlavním místem dění veškerého násilí na žadatelích o azyl a nejednou v něm došlo ke vzpouře. V květnu se ve středisku dokonce zapálil třiadvacetiletý Iráčan na protest proti tamnímu zacházení.

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky po zveřejnění zprávy žádal okamžité uzavření všech australských ostrovních azylových center.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…