Sprosté slovo ujelo... Když politička ODS psala o občanech, kteří podepsali tuto petici

16.12.2019 9:07

Advokátka a kandidátka ODS do Evropského parlamentu Eva Decroix se na svém facebookovém profilu vyjádřila k petici proti ubytování handicapovaných v Náměšti na Hané na Olomoucku.

Sprosté slovo ujelo... Když politička ODS psala o občanech, kteří podepsali tuto petici
Foto: Archiv Evy Decroix
Popisek: Eva Decroix, kandidátka ODS do Evropského parlamentu

„Kde mohu podepsat petici, že místo 650 lepšolidí chci 12 handicapovaných sousedů?“ zeptala se v reakci na petici proti stavbě nového bydlení pro lidi s mentálním a fyzickým postižením v Náměšti na Hané na Olomoucku Eva Decroix. Jde o dvanáct handicapovaných. Petici v současné době podepsalo 650 lidí, podpořilo ji i zastupitelstvo.

Anketa

Chcete, aby Mikuláš Minář vstoupil do politiky?

4%
96%
hlasovalo: 18009 lidí

Decroix vyjmenovává důvody, proč by jí nevadili handicapovaní sousedé. „Aby moje děti vyrůstaly ve světě, který ví, že život nerozděluje spravedlivě. Abych mohla věřit, že i o mě bude postaráno, kdyby něco. Abych nežila v mrtvé obci, kde všichni žijí za betonovou zdí a elektrickými vraty. Abych potkávala pečovatelky a sestřičky, co mě zahanbují tím, že já bych to nezvládla. Abych se nad výtvory sousedů snažila pochopit, kterej svět je vlastně ten postiženej a kterej ten správnej. Abych se mohla občas zastavit a říct si, jak je ten svět dopr*ele krásnej, když se chováme jako LIDI!“ poznamenala Dexroix. 

O petici informovala ČT24 na svých webových stránkách. Obyvatelé Náměště mají obavy z příchozích, ale nelíbí se jim ani podoba plánovaného bydlení. Podle hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka však vznikl spor zcela zbytečně. 

Ředitel zařízení Nové Zámky Jan Šenk k handicapovaným klientům uvedl, že se jich určitě není důvod bát. „Já bych takové sousedy chtěl,“ uvedl. 

Obdobný problém přitom řešili i ve Svitávce na Blanensku, kde z investice do bydlení rodinného typu pro lidi s mentálním postižením rovněž sešlo. Místní protestovali, rovněž nechtěli mít handicapované za sousedy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že kradu?! Takže... Manžel ženy z ČT, Pospíšil a miliardy: Přituhuje. Piráti mají problém

6:58 Že kradu?! Takže... Manžel ženy z ČT, Pospíšil a miliardy: Přituhuje. Piráti mají problém

Do sporů kolem zakázky na servis souprav metra za 14,6 miliardy korun, kterou kritizuje opozice a ko…