Sráč. Vzpomínáš? připomněla žena tomu, co vyhodil kytky Zemana a Babiše. On má nové drtivé zastání

18.11.2018 18:40

Editorka serveru Expres.cz Barbora Koukalová se na svém facebookovém profilu vyjádřila k vyhozeným kyticím od památníku k 17. listopadu na Národní třídě. Šlo o květiny, které tam položili premiér Andrej Babiš, prezident Miloš Zeman a lídr SPD Tomio Okamura. A nebyla sama, na rozdíl od ní se jej však pak zastal například senátor Marek Hilšer.

Sráč. Vzpomínáš? připomněla žena tomu, co vyhodil kytky Zemana a Babiše. On má nové drtivé zastání
Foto: Vít Hassan
Popisek: Květiny od prezidenta skončily v koši

„Ten člověk, co vyhodil Babišovu, Zemanovu a Okamurovu kytku k výročí 17. listopadu, není hrdina, ani to není frajer s ukrutnou odvahou, jak to strašně nandal politikovi a záchránil nám tady všem demokracii, je to malej ufňukanej sráč, co se v noci pořád připochcává, a kdyby byl minulej režim, bude to první osoba, která vás udá. Děkuji,“ poznamenala velmi drsně Koukalová k osobě Otakara van Gemunda, jenž za vyhozením kytic stojí. Jde o politického aktivistu, člena spolku Kaputin.

Fotogalerie: - Politici na Národní třídě

Zástupci TOP 09 pokládájí kytice k památníku 17. l...
U památníku 17. listopadu na Národní třídě
Poslanec Marek Benda u památníku 17. listopadu na ...
Národní třída 17. listopadu 2018
Předseda ODS Petr Fiala u památníku 17. listopadu ...
Národní třída 17. listopadu 2018

„Včera mi někteří lidé psali do diskuse o tom primitivovi, co vyhodil na Národní třídě kytky do koše, že ‚zoufalý čin občana‘, někteří politici to prý ‚chápou‘. Borec je demonstrant z povolání, což mi nedalo, že jsem ho už někde viděla. Jasně, on a ta parta Kaputin byli minulý rok na Výstavišti, když byl koncert Alexandrovců. Na všechny lidi řvali kolaborante a zrádce a fotili si je do galerie hanby, kterou pak dali na Facebook. A to i ty, kteří na koncert vůbec ani nešli, na což jsme je tenkrát šly s Petrou Zajíčkovou upozornit, a když jsme ten článek vydaly, dožadovali se jeho stažení, asi protože jim lidi dávali nehoráznou nakládačku. Takže pobavilo,“ dodala Koukalová.

Své pak napsal i senátor Marek Hilšer. „Včera Otakar van Gemund hodil do koše věnce od Babiše, Zemana a Okamury. Mnohé tím pohoršil. Na první pohled neuctivé chování vyjadřuje ale morální integritu a úctu k důležitým principům. Nelze se totiž vysmívat demokracii, a přitom klást věnce k uctění těch, kdo za ni bojovali,“ poznamenal Hilšer. Ten se v roce 2014 svlékl s van Gemundem přímo na tiskové konferenci vlády do půl těla a drželi vlajku Evropské unie a NATO.

„Když císař pán vítal nové poslance v říšské radě, přistoupil k Masarykovi a nepodal mu ruku. Ten se otočil a během slavnostního ceremoniálu odešel středem. Všichni ztuhli a byli pohoršeni Masarykovou neúctou k majestátu. Včera Otakar van Gemund vzal věnce A. Babiše, M. Zemana a T. Okamury a vyhodil je do koše. Mnohé pro svůj radikální čin pohoršil. Je označován za vandala. Sám bych k takové věci nenašel odvahu. Ale v mnohém mi Gemund připomněl právě Masaryka. Na první pohled neuctivé chování totiž může vyjadřovat morální integritu a hlubokou úctu k důležitým principům. Van Gemund, jako děcko v pohádce Císařovy nové šaty, zakřičel, že majestát je pokrytec. Zakřičel, že se nelze na jedné straně pelešit s diktátory, podporovat komunisty, vysmívat se demokracii a na druhé straně pokrytecky klást věnce k uctění památky lidí, jež zahynuli a trpěli v boji za demokracii a svobodu. Zakřičel, že je to výsměch těmto lidem, že je to výsměch nám všem, co na to musíme mlčky hledět, a že je to především výsměch naší sebeúctě. Přestože jsem byl zpočátku jako mnozí pohoršen, děkuji Ti, Otakare, za to, že jsi ochránil naši sebeúctu před pokryteckým majestátem, který klade věnce o půlnoci nebo raději vůbec nepřijde,“ dodal pak Hilšer ještě na svém facebookovém profilu. 

„Nalijme si čistého vína. Jakmile se na protibabišovské demonstraci zjeví a začnou mluvit notoricky známé postavy věčných petentů (Michael Kocáb) nebo Zemanovi protikandidáti (Jiří Drahoš, kterého jsem mimochodem od zvolení do Senátu neslyšel říct větu), vše se otáčí v Babišův prospěch. Jeho vytáčky a podvody zastíní jiný narativ: že jde o ‚majdanský‘ pokus odstranit demokraticky zvolenou vládu. Někdo jako Peszynski, kdo nahází jeho kytky do koše, to už jen dorazí. A neopájejme se plným Staromákem nebo tím, co je v médiích. Republika není Praha a na zpravodajství ‚hlavního proudu‘ už většina lidí nedá. Babiš se zatím směje a mne si ruce. Je prostě třeba ho porazit ve volbách,“ míní europoslanec Jan Zahradil (ODS).

„Amen,“ poznamenal k tomu v komentářích poslanec za ODS Václav Klaus mladší. 

„A ještě jedna věc mi nesmírně vadí, když už jsme u toho: snaha přeměnit 17. 11. v antizemanovské orgie a vyštípat ho z toho svátku. Protože na rozdíl od Babiše, který dělal PéZetkáře v Maroku, tak Zeman tady u toho všeho byl, mluvil na Václaváku, na Letné, a je tudíž toho 17. 11. 1989 a dění poté nedílnou součástí. Stejně jako ten Kocáb, Pithart atd. A dnes se vytváří dojem, že 17. 11. patří jen těm Kocábům, Pithartům atd., ale Zemanovi ne. To je chucpe,“ zmínil ještě Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…