Srbský prezident je v Česku. Klaus ho přijme v Lánech

29.08.2011 13:25 | Zprávy
autor: par, čtk

V Česku v pondělí jedná srbský prezident Boris Tadić. Na zámku v Lánech ho přijme jeho protějšek Václav Klaus. Vedle bilaterálního jednání srbský politik položí kytice k hrobu prvního československého prezidenta T.G. Masaryka.

Srbský prezident je v Česku. Klaus ho přijme v Lánech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Klaus dlouhodobě patří mezi největší zastánce Srbska mezi českými politiky. Kriticky se vyjadřoval k bombardování země letouny NATO v době války v Kosovu a stavěl se i proti uznání nezávislosti této provincie - minulý týden zopakoval, že do Kosova odmítá jmenovat českého velvyslance. Velvyslanectví tak vede nižší diplomat na úrovni chargé d'affaires.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Bydlení

Tvrdíte, že máte opatření, která zamezí dalšímu zdražování bydlení. Povedou ale i jeho zlevnění, jak jste slibovali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Dokázali jste si vydobýt úctu Evropské komise i Norských fondů“. Veselé dopisování Aliance pro rodinu s Prague Pride

6:54 „Dokázali jste si vydobýt úctu Evropské komise i Norských fondů“. Veselé dopisování Aliance pro rodinu s Prague Pride

Aliance pro rodinu se veřejně omluvila spolkům Prague Pride a Konsent. Stalo se tak na základě předž…