Srí Lanka: Radikální buddhisté? ČT se vůbec netrefila. Svěží a zlé informace

23.04.2019 13:31

Rita Katzová, ředitelka společnosti SITE, jejíž slova o možném zapojení ISIS do srílanských útoků jsme vám včera přinesli, svá podezření doplňuje. O tom, že za útokem stojí ISIS, dle ní svědčí rozsah výbuchů. A zveřejnila fotografie, na kterých mají být „bratři ze Srí Lanky“. S černou vlajkou ISIS. A jako bombu na závěr přidala zprávu dvorní agentury ISIS. Teroristická organizace udělala přesně to, co předpokládala.

Srí Lanka: Radikální buddhisté? ČT se vůbec netrefila. Svěží a zlé informace
Foto: Repro Twitter
Popisek: Fotografie domnělých útočníků

Předně Katzová upozorňuje, že aspekty útoku čím dál více naznačují zapojení ISIS a dodává, že i když vláda Srí Lanky připisuje útok místní organizaci, zmiňuje se i o „mezinárodní síti“, která také měla sehrát svou úlohu.

Anketa

Je nastupující ministryně spravedlnosti Benešová nebezpečím pro českou demokracii?

11%
89%
hlasovalo: 9916 lidí
Přidává další důkazy, že se ISIS na útoku podílel. Jednak je to fakt, že varování o útoku přišlo od rozvědných služeb cizího státu, což naznačuje účast globální teroristické sítě. Dále, že rozsah výbuchů byl údajně větší, než jaké jsou možnosti místních skupin. A do třetice, že skupina National Thowheeth Jama’ath, které srílanské úřady útok přiřkly, dosud neměla na kontě žádné významné teroristické útoky.

Rita Katzová taktéž tvrdí, že brát rekruty z místních organizací patří k tradičnímu chování ISIS a přesně takto prý organizace vybudovala svou síť v Somálsku, Afghánistánu a Pákistánu.

Toto vše podle ní svědčí o tom, že se ISIS k útoku přihlásí, stejně tak jako oslavná internetová kampaň podporovatelů ISIS. Že tak ještě neučinila, to může být způsobeno tím, že některé bomby stále ještě nebyly nalezeny.

Katzová také dodala, že internetové skupiny navázané na ISIS zveřejnily fotografie „bratrů na Srí Lance“, a to na pozadí vlajky ISIS. Ale dodává, že zdroj fotografií není jasný a nepochází z „oficiálních kanálů ISIS“.

A pokud se opravdu jedná o fotografie útočníků (i když není potvrzené, že pocházejí přímo od ISIS), tak by použití černé vlajky této organizace místo vlajky místní organizace dále naznačovalo, že se jednalo o akci ISIS.

Teorie Katzové se nyní potvrdily, na rozdíl od tipů ČT o „radikálních buddhistech“. ISIS se podle agentury Amaq, která je na tuto organizaci navázána, k útoku přihlásila.

„Zdroj z bezpečnostních služeb pro agenturu Amaq: Pachatelem útoku na křesťany ze států koalice (proti Islámskému státu) na Srí Lance byla ISIS."

Katzová dodává, že sdělení bylo přeloženo i do tamilštiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Puč proti Zemanovi. Pravda vyšla. Právník uhranul

13:43 Puč proti Zemanovi. Pravda vyšla. Právník uhranul

Podle právníka Jiřího Vyvadila, bývalého poslance i senátora, nesledujeme v posledních hodinách nic …