Stádo, pionýři, svazáci. Slavný umělec vynadal Čechům za nošení roušek. Virus? ,,Nějaká breberka, svět se zbláznil"

18.05.2020 9:46

Frontman Tří sester Lou Fanánek Hagen to v rozhovoru s Martinem Veselovským v internetové televizi DVTV pořádně rozbalil. „Stádní“ nošení roušek je podle něj návratem do pionýrských a svazáckých časů a Fanánek Hagen podle svých vlastních slov nemůže pochopit, že se tomu lidé tak snadno podřídili. Má za to, že se kvůli koronaviru celý svět zbláznil. Sám nevěří, že by byl virus tak nebezpečný, jak se říká.

Stádo, pionýři, svazáci. Slavný umělec vynadal Čechům za nošení roušek. Virus? ,,Nějaká breberka, svět se zbláznil"
Foto: Repro XTV
Popisek: Zpěvák a textař kapely Tři sestry, Lou Fanánek Hagen
reklama

Pozornost vzbudil už tím, že na rozhovor dorazil bez roušky.

Anketa

Vadí vám, že ministryně Schillerová možná neumí dobře anglicky?

7%
93%
hlasovalo: 11675 lidí

Nemám roušku, protože mi rouška dělá špatně úplně,“ začal. Špatně se mu v ní dýchá. A pak je tu věc, že mi to přijde úplně jako zotročení. Přijde mi to jako v pravým slova smyslu náhubek. Vrchnost zkouší jestli teď lidi budou nosit hadr na puse a jestli jo, tak pak si můžeme dovolit už úplně všechno,“ myslí si zřejmě podle Fanánka někteří lidé. A on se jim odmítá podřídit. „Já mám nějakej svůj rozum a ten mi říká, že je to úplná blbost,“ pronesl nesmlouvavě k nošení roušek.

Ale nechce se s lidmi o nošení roušek hádat, tak přestal chodit do obchodu.

„Já uznávám, že ty lidi jsou zmámený, že to stádo je teďka takhle naladěný a samo se hlídá. To, že řekli 'moje rouška chrání tebe a tvoje chrání mě‘, to je takový hezky pionýrský, svazácký. Policie má teď zjednodušenou práci a já jsem v této chvíli poprvé zrozpačitěl z českýho národa, který jsem vždycky strašně obdivoval, že si v tom, co říká vrchnost, dokáže najít svoji cestu, ale tady jsem zjistil, že lidi tomu většinou věří,“ kroutil hlavou.

Nošení roušek by pode zpěváka mělo být toliko doporučeno. Kdo se cítí ohrožen, nechť si ji vezme, ale stát by to podle zpěváka a textaře neměl nařizovat.

„Připadám si teď trochu blbě, protože vlastně říkáte, že jsem stádo,“ ozval se Veselovský s rouškou na obličeji.

A Fanánek Hagen trochu vycouval. „Vy to asi musíte nosit z hlediska nějakých předpisů. Ale klidně na mě prskejte, já budu rád. Já se těším na to, až na sebe zase budeme prskat na těch koncertech,“ zdůraznil.

Poté dal jasně najevo, že celý život se setkává s rýmou a kašlem a nevěří, že je koronavirus o tolik nebezpečnější.

„Teďka se vymyslí nějaká breberka, která je strašně nebezpečná? Já v tomhletom nevěřím vládě. Celej svět se zbláznil,“ vypálil Hagen.

Vzal si na pomoc čísla a zdůraznil, že o epidemii mluvíme podle oficiálních definic tehdy, když připadá na 100 tisíc obyvatel přibližně 1600 až 1800 nakažených. V česku žije něco přes 10 milionů lidí, takže bychom tu měli epidemii, kdybychom se museli starat o nějakých 180 tisíc nakažených. V republice však nemáme ani 10 tisíc nemocných.

„To není ani epidemie. Proč ze mě dělají blbce. Tak ať lžou důsledněji, ať řeknou, že máme nakažených 240 tisíc. Pak začnu věřit tomu, že je to epidemie a začnu se bát,“ uvedl.

Dokud se ta situace nedostane do této situace, Lou Fanánek Hagen bude přesvědčen, že karanténní opatření vyhovují především vládě, protože proti ní lidé nemohou demonstrovat. A pokud to nepůjde jinak, Hagen je připraven revoltovat, pořádat koncerty po bytech, dupat u toho, křičet, řvát bez roušek a popíjet alkohol. „Já jsem na to připravenej,“ oznamoval.

Osobně prý vidí jistou podobnost mezi komunisty a lidmi, kteří se bojí koronaviru. Fanánek Hagen jim říká „koronisté“.

„Jako byli komunisti, tak teď jsou koronisti. Změnilo se pár písenek, ale jinak je to hodně podobný. Oni teďka půjdou nahoru v systému tím udáváním a tak. Oni věří v koronismus. Mají přece rozum. Čeho se bojí? Že by zrovna je mohlo potkat to promile ztížených případů?“ kroutil hlavou zpěvák s tím, že nemocní lidé si mají vzít respirátor FFP3 a chránit se. Ale většina společnosti má žít normálně.

„Většina by měla diktovat, ale teď je úplně popletená doba, že se vybere ten nejabsurdnější případ a tomu se nesmí zkřivit ani vlásek,“ rozčiloval se zpěvák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…