Stanař Farský natočil VIDEO proti Babišovi. Ukazuje v něm, jací politici ve světě také vládli bez důvěry

08.12.2017 14:28

Volební lídr STAN Jan Farský sdílel na svém facebookovém profilu video, na němž Andrej Babiš (ANO) hovoří o tom, jaký je rozdíl mezi vládou s důvěrou a vládou bez důvěry. „Koukněte,“ píše Farský, jak se následně do celého videa zapojil.

Stanař Farský natočil VIDEO proti Babišovi. Ukazuje v něm, jací politici ve světě také vládli bez důvěry
Foto: Repro Youtube
Popisek: Andrej Babiš na VŠMVVP

„Kolik je menšinových vlád v Evropě, co vládlo?“ ptá se Babiš moderátora Dana Takáče v pořadu ČT24. 

„S důvěrou, nebo bez důvěry?“ ptá se jej Takáč. „I bez důvěry,“ reaguje Babiš. „Proč, jaký je v tom rozdíl?“ zeptal se moderátora Babiš.

„Jaký je v tom rozdíl? Jaký je rozdíl mezi vládou, která důvěru parlamentu získala, a která ne? Pojďme se podívat na pár příkladů ze světa,“ vstupuje do toho Jan Farský. „Tak třeba Turkmenistán. Tam jsou členové vlády i parlamentu schvalováni jen prezidentem. Nebo Svazijsko. No a taková Saúdská Arábie, tam nepotřebují dokonce ani parlament – autoritářský režim, korupce, potlačování základních lidských svobod. A tohle prostě v západní demokracii není možné,“ podotkl Farský. 

„Chceme, aby se lidé u nás cítili bezpečně, chceme, aby věděli, že jejich vláda respektuje základy právního státu. Jsem si jistý, že v tom nejsme sami,“ zakončuje Farský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…