Stanislav Křeček si pustil „skandální“ reportáž Primy: Mají naprostou pravdu. A ten člověk není žádný „uprchlík“, očividně

18.02.2016 22:17

Členové horní parlamentní komory, resp. 17 senátorů, se hodlá obrátit na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Kvůli reportáži FTV Prima o uprchlické rodině žijící na Vysočině. Senátor Zdeněk Papoušek vyjádřil obavy, že Prima jitří xenofobní nálady. Zástupce ombudsmanky Šabatové Stanislav Křeček se však televize zastal.

Stanislav Křeček si pustil „skandální“ reportáž Primy: Mají naprostou pravdu. A ten člověk není žádný „uprchlík“, očividně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Křeček

„Máme podezření, že taková reportáž jitří negativní a xenofobní emoce,“ řekl iDnes.cz Papoušek. „Nám se ta reportáž o uprchlících zdála neobjektivní, nevyvážená a měli jsme podezření, že porušuje zákon o rozhlasovém a televizním vysílání,“ doplnil. Televize by spíše měla usilovat o zklidnění napětí ve společnosti.

Křeček to ale viděl jinak. Musíme si prý uvědomit, že slova o kravíně nepronesl chudý běženec prchající před válkou, ale zámožný člověk, který prý ani neví, kde je. Žil si zřejmě dobře a v Česku je nespokojen. Kdyby byl Křeček na místě pana G. Batta, možná by to viděl stejně. „Zajímalo by mě, co jim řekli, co jim slíbili. To je ale otázka na Generaci 21,“ řekl s poukazem na organizaci, která přesun iráckých křesťanů do Česka zorganizovala.

Televize Prima a organizace Hate Free Culture dál vedou spor o správnost překladu. Zatímco televize trvá na tom, že postupovala správně, neboť uprchlík v jedné části rozhovoru opravdu mluvil o stáji pro zvířata, Hate Free Culture naopak trvá na tom, se FTV Prima dopustila manipulace, protože pan Batto nemluvil o konkrétním bytě v Jihlavě, ale reagoval na hypotetickou otázku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna k roku 68: Kurva, dnes ta přiblbla v TV nebudou vykládat. Kádrováci proti Rusku, polibte mi... !

7:11 Foldyna k roku 68: Kurva, dnes ta přiblbla v TV nebudou vykládat. Kádrováci proti Rusku, polibte mi... !

Poslanec Jaroslav Foldyna zavzpomínal na 21. srpen 1968. Pořádně se přitom rozčílil na „přiblbla var…