Staňte se uprchlíkem. Pokud se nebojíte, máte možnost si to vyzkoušet

10.03.2016 20:33

Pokud máte zájem, můžete si zahrát na uprchlíka. V rámci komorního LARP – z anglického Live Action Role Play – v Praze. Ačkoli jde o formu divadla, typické pro něj je, že se odehrává bez publika a je určené především samotným účastníkům. Ti se mohou do rolí vžít a vychutnat si je naplno. A teď si opravdu můžete zahrát i na uprchlíka.

Staňte se uprchlíkem. Pokud se nebojíte, máte možnost si to vyzkoušet
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Od 11. do 13. března si mohou zájemci zahrát v LARP s názvem „Cesta za snem“. Akce je inspirována uprchlickou krizí, ale tvůrci dávají jasně najevo, že se nechtějí stavět na stranu odpůrců uprchlíků ani na stranu lidí, kteří tvrdí, že zbídačeným běžencům je třeba pomáhat. Na možnost zahrát si v tomto divadle upozorňuje i organizace Člověk v tísni.

„Umožňuje hráčům prožít pár hodin v kůži těch, kteří utíkají ze své vlasti za svým snem. Pro někoho je tím snem luxusní život v bohaté zemi, pro někoho přežití. Ne všechny sny jsou mírumilovné a přátelské. Cesta je ale stejná pro všechny, plná neporozumění, strachu, nepohodlí a ústrků. Nikdo neví, zda na její konec dojdou všichni a jestli svůj sen opravdu naleznou,“ stojí v upoutávce na akci.

Tvůrci tohoto komerčního projektu využili jak internetových zdrojů, tak osobních zkušeností. Může se zúčastnit až 16 hráčů a mohou na vlastní kůži pocítit, co cítí uprchlíci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš přirovnal Ester Ledeckou k Zátopkovi a Čáslavské. Demonstranti z Václaváku puknou vzteky, až si toto přečtou

19:51 Babiš přirovnal Ester Ledeckou k Zátopkovi a Čáslavské. Demonstranti z Václaváku puknou vzteky, až si toto přečtou

I přestože všechna média informují o demonstraci na Václaváku, jejímž terčem byl i šéf hnutí ANO And…