Staří ODSáci se vracejí, píší noviny. Myslí tyto funkcionáře

07.03.2017 8:04

Nová ODS trochu stárne. Jak píše MF Dnes, zatímco se hledají noví kádři na kandidátky do sněmovních voleb, jedno vlivné místo ve straně obsadilo jméno z doby, na kterou by strana raději zapomněla. Jde o exministra životního prostředí Pavla Drobila, jenž nově šéfuje ODS v Moravskoslezském kraji.

Staří ODSáci se vracejí, píší noviny. Myslí tyto funkcionáře
Foto: ods.cz
Popisek: Bývalý poslanec za ODS a místopředseda strany Pavel Drobil

Straníci si podle všeho Pavla Drobila vybrali proto, že jim má manažersky pomoci před sněmovními volbami. Drobil sám chce přitom znovu kandidovat v komunálních volbách. Jeho pověst je však pošramocena kauzou ohledně manipulace zakázek v souvislosti s financováním stranické kasy. 

On sám však tvrdí, že kauza je skončená. „Žádná podezření se nepotvrdila. Nicméně po takové záležitosti – pokud by vůbec člověk pomýšlel na nějaký návrat do vyšší politiky – si neumím představit, že by se to udělalo jiným způsobem než odspodu – tedy přes komunál na obvodu,“ uvedl Drobil.

Z nižších pater politiky pak zaznívají pochybnosti, a to kvůli slovům o očistě. Ze strany tak odchází například poslanec Radim Holeček. Tomu podle jeho slov vadí, že se prý pomalu vracejí lidé spojení se starou érou ODS či s pochybnou pověstí. Jmenuje například i advokáta Daniela Voláka, jenž obnovil buňku strany v Litvínově. Zároveň mu samozřejmě vadí, že v nominaci na lídra kandidátky dali jeho spolustraníci v Ústeckém kraji přednost Jiřímu Drbalovi. 

A kdo povede ODS ve sněmovních volbách? V Praze to bude Jana Černochová, ve středních Čechách Jan Skopeček, Jihočeský kraj patří Janu Zahradníkovi, Vysočina Janu Teclovi, Královéhradecký kraj Ivanu Adamcovi, Karlovarský kraj Janu Burešovi, v Pardubickém kraji bude bojovat z pozice lídra Simeon Karamazov, v Ústeckém kraji Karel Krejza, Moravskoslezský kraj se pokusí uspět se starým známým Zbyňkem Stanjurou, Jihomoravský kraj s Petrem Fialou a Zlínský kraj se Stanislavem Blahou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať staří lidé nesmí k volbám! Návrh STANu rozjel drsnou debatu

9:41 Ať staří lidé nesmí k volbám! Návrh STANu rozjel drsnou debatu

Jak informoval server iDnes, od Víta Rakušana (STAN) přišel do Poslanecké sněmovny návrh, aby volebn…