Staropramen koupila americká pivovarská společnost

03.04.2012 14:30 | Zprávy

Středoevropskou pivovarskou skupinu StarBev, jejíž vlajkovou lodí jsou Pivovary Staropramen, koupila od CVC Capital Partners Limited severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing Company. Molson Coors o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Cena transakce je 2,65 miliardy eur (zhruba 66 miliard korun).

Staropramen koupila americká pivovarská společnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo

StarBev se sídlem v nizozemském Amsterdamu a v Praze provozuje ve střední a východní Evropě devět pivovarů. Loňské tržby skupiny přesáhly v přepočtu 17 miliard korun, výstav členských pivovarů přesáhl 13 milionů hektolitrů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Leynová

Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

13:01 Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

Budou muset Evropané změnit své stravovací návyky? Aktuálně revidovaná směrnice o průmyslových emisí…