Staropramen koupila americká pivovarská společnost

03.04.2012 14:30 | Zprávy
autor: čtk, mp

Středoevropskou pivovarskou skupinu StarBev, jejíž vlajkovou lodí jsou Pivovary Staropramen, koupila od CVC Capital Partners Limited severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing Company. Molson Coors o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Cena transakce je 2,65 miliardy eur (zhruba 66 miliard korun).

Staropramen koupila americká pivovarská společnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo

StarBev se sídlem v nizozemském Amsterdamu a v Praze provozuje ve střední a východní Evropě devět pivovarů. Loňské tržby skupiny přesáhly v přepočtu 17 miliard korun, výstav členských pivovarů přesáhl 13 milionů hektolitrů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaborant Babiš, zuří Miroslava Němcová. A vytáhla kriminál

8:23 Kolaborant Babiš, zuří Miroslava Němcová. A vytáhla kriminál

Opatrně, jen s mírným náznakem kritiky, se k postoji české delegace v Bruselu, vedené premiérem Andr…