V souvislosti s odchodem dvou poslanců za ODS při hlasování o důvěře vládě a následný rozpad 101 vyvolává spekulace o vnitrostranické krizi strany. Do jaké míry jsou podle vás tvrzení oprávněná? A co je podle vás nyní třeba dělat, aby strana obnovila svou důvěru u voličů a pozici hlavní pravicové strany?
Nedomnívám se, že to vyvolává spekulace, ta vnitrostranická krize tady opravdu je. V současnosti ODS chybí opravdový vůdce, který by dokázal určit směr, kterým by se strana měla ubírat. Obávám se, že si strana sáhne na dno až výsledkem voleb a pak teprve ji opustí všichni ti, kteří ji chtěli jen využívat. Ať už z pozice ekonomické nebo pro vlastní výtah k moci. Narušená důvěra je velká nejen u voličů, ale i u straníků samotných. Bude tedy nutné pokorně a s velkým úsilím začít pracovat v podstatě od nuly a ničím jiným než usilovnou prací a postupnými výsledky ukázat občanům, že ODS opravdu ctí pravicové hodnoty a dokáže si za nimi stát a prosazovat je. Bude to však dlouhá cesta a osobně si myslím, že na to nebude stačit ani další volební období, které ODS stráví v opozici.
V říjnu nás pravděpodobně čekají předčasné volby. Jaký odhadujete výsledek? A proč by občané měli volit nyní volit ODS?
Na tuto otázku jsem již v podstatě odpověděl. Čekají nás roky práce v opozici, které budou tak dlouhé, jak rychle se podaří celé straně obnovit důvěru v to, ze základní hodnoty pravicové politiky stojí za to prosazovat, bít se za ně, a že ten výsledek bude mít přínos i pro voliče, který dá ODS svůj hlas.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kateřina Synková